Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Zagraj w… KALEJDOSKOP!

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: czwartek, 24 maja, 2018 - 12:23
zaktualizowany: wtorek, 29 maja, 2018 - 14:12
VI Warszawski Kalejdoskop Edukacyjny
Pokazy z ciekłym azotem, happening historyczny z kilkumetrową kopią obrazu Jana Matejki, przygotowanie słodyczy bez cukru, gry varsavianistyczne, wybuchowe eksperymenty chemiczne, a nawet pływanie kajakiem po parkowym stawie to tylko część atrakcji przygotowanych przez 22 organizacje pozarządowe w ramach VI Warszawskiego Kalejdoskopu Edukacyjnego.

 Impreza dedykowana całym rodzinom odbędzie się w niedzielę 27 V br. w g. 11-17 w Parku Bródnowskim razem z Turniejem Rycerskim. 


- Warszawski Kalejdoskop Edukacyjny to wspólne przedsięwzięcie stołecznego Biura Edukacji i Branżowej Komisji Dialogu Społecznego ds. Edukacji – wyjaśnia Barbara Kapturkiewicz, przewodnicząca BKDS ds. Edukacji. - Chcemy pokazać mieszkańcom Warszawy potencjał edukacyjnego III sektora i dać szansę na wzięcie udziału w rozmaitych warsztatach, animacjach i pokazach naukowych.


Co roku organizacje pozarządowe we współpracy z Biurem Edukacji prowadzą kilkaset programów edukacyjnych z  różnych dziedzin. Wspierają one nauczycieli w realizacji podstawy programowej, uatrakcyjniają szkolne lekcje, ale również animują czas wolny uczniom. Korzysta z nich kilkanaście tysięcy dzieci i młodzieży! A przy okazji nabywa bardzo ważne umiejętności, m.in. pracy w grupie metodą projektową czy współpracy z osobami niepełnosprawnymi.


Wszyscy, którzy w niedzielę przyjdą do Parku Bródnowskiego otrzymają specjalny folder, w którym zaprezentowano każdą organizację pozarządową oraz umieszczono zagadkę, związaną z jej profilem działania. Za prawidłową odpowiedź oraz wykonanie animacji przygotowanej przez organizację będzie można otrzymać stempel. Ci, który zbiorą 12 pieczątek mogą liczyć na sympatyczne nagrody i niespodzianki!  
- Gra ma zachęcić dzieci do skorzystania z warsztatów, animacji i pokazów  – dodaje Kapturkiewicz.  - Ale już one same w sobie są niezwykle atrakcyjne i widowiskowe. I pokazują, że zdobywanie wiedzy nie musi być mozolne i nudne. 


Na wszystkich będą też czekały smaczne jabłka, które są symbolem wydarzenia. Organizatorzy nawiązują tym samym do słynnego Jabłka Newtona.

Źródło informacji: 

Data ogłoszenia: 

czwartek, 24 Maj, 2018