Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Start Warszawskiej Ligi Debatanckiej sezon 2018/2019

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 12 września, 2018 - 11:22
zaktualizowany: środa, 12 września, 2018 - 11:26
Wszystkie warszawskie szkoły zapraszamy do udziału w Warszawskiej Lidze Debatanckiej.

W roku szkolnym 2018/2019 odbędzie się już 10 edycja tego wydarzenia współorganizowanego przez warszawskich nauczycieli oraz Fundację Nowy Głos przy wsparciu Biura Edukacji i  Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych.

Raz w miesiącu 4-osobowe reprezentacje szkół uczestniczących w lidze spotykają się, by dyskutować w formacie debaty oksfordzkiej nad tezami dotyczącymi ważnych problemów społecznych i lokalnych, zastanawiając się nad przeszłością (w tym roku szczególnie w kontekście 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę), konsekwencjami wprowadzenia pewnych rozwiązań prawnych, czy kwestiami etycznymi.
Mając wcześniej podaną tezę, aż do odbycia debaty nie wiedzą, czy będą musieli jej bronić, czy stanąć po przeciwnej stronie - muszą więc jak najdokładniej rozeznać się w temacie i przygotować się do argumentacji po obu stronach. W debacie wygrywa drużyna, która najtrafniejszymi i najlepiej przedstawionymi argumentami przekona do siebie grono sędziów. Zabroniona jest argumentacja ad personam i inne formy naruszania kultury dyskusji.

Finały rozgrywek międzyszkolnych planowane są na wiosnę 2019.
Obrońcami tytułu mistrza Warszawy są XXVII Liceum Ogólnokształcące im.
Tadeusza Czackiego oraz Społeczne Gimnazjum Hispaniola.

Szkoły chętne do wzięcia udziału zapraszamy do zgłoszenia się za pośrednictwem formularzy:
Szkoły Średnie: https://goo.gl/forms/kpwD8phgksGaieZG3
Szkoły Podstawowe i Gimnazja: https://goo.gl/forms/qHdRT2X0Jd2rR2j23
Rejestracja trwa do 28.09.
Nauczycieli chcących dowiedzieć się więcej o Warszawskiej Lidze Debatanckiej i Debatach Oksfordzkich zachęcamy do kontaktu:
Szkoły Średnie z Bartoszem Tarnowskim: 691-650-802, bartokosz@gmail.com i Maciejem Gutowskim: 516-151-942, m.gutowski1995@gmail.com Szkoły Podstawowe i Gimnazja z Agnieszką Świtalską: agnieszka_switalska@wp.pl

Bieżące informacje o wynikach i wydarzeniach w ramach WLD można znaleźć na stronie internetowej  www.facebook.com/ligadebatancka"

 

 

Autor treści: 

Data ogłoszenia: 

środa, 12 Wrzesień, 2018