Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

AKADEMIA MŁODYCH ARCHITEKTÓW

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 9 października, 2018 - 09:03
zaktualizowany: wtorek, 9 października, 2018 - 09:08
Warszawskich licealistów, którzy chcą nauczyć się zmieniać swoje otoczenie zapraszamy do udziału w całorocznym programie Akademii.

Ciekawi cię zawód architekta? Planujesz studiować architekturę? Interesują cię procesy partycypacyjne? To program dla Ciebie!

W trakcie Akademii dowiesz się na czym polega zawód architekta, nauczysz się prowadzenia procesów partycypacyjnych i przeprowadzisz pełen proces w jednej z warszawskich szkół podstawowych. Akademia to całoroczny program skierowany do warszawskich licealistów, którzy chcą nauczyć się zmieniać swoje otoczenie. 

Program składa się z trzech części:

1. Spotkania i warsztaty z czołowymi architektami z Polski i ze świata, a także z osobami związanymi z architekturą (spotkania i warsztaty odbywać się będą w różnorodnych formułach - np. spotkanie w nagradzanej pracowni architektonicznej, ale także np. spacer po bazarze prowadzony przez architektkę i artystkę: Aleksandrę Wasilkowską);

2. Warsztaty, podczas których uczestnicy poznają podstawy partycypacyjnego planowania i prowadzenia procesów partycypacyjnych, a także uczą się podstaw projektowania architektonicznego;

3. Warsztaty projektowe, podczas których uczestnicy przeprowadzą proces partycypacyjnego planowania zmiany przestrzeni szkoły we współpracy z uczniami, rodzicami i pracownikami wybranej placówki. Proces ten będzie podstawą dla planowanego remontu szkoły (!).

Zgłoszenia pod linkiemhttps://goo.gl/forms/oHpoyzs5WaLvfz6E3
Rekrutacja trwa do piątku, 12 października.

Inauguracyjne wykłady i warsztat - z udziałem głównej architekt m. st. Warszawy Marleny Happach - odbędą się już 19 października!


Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona!


UWAGA: jeśli jesteś architektem, studiujesz architekturę lub inny kierunek studiów -- może zainteresować Cię inny nasz program: Akademia Trenerów i Trenerek

Fundacja Inna Przestrzeń (
www.innaprzestrzen.pldziała w obszarach: edukacji, kultury, współpracy rozwojowej, aktywizacji obywatelskiej; wspiera kształtowanie polityk otwartych na inność, wielokulturowość i prawa człowieka. Prowadzi również projekty z pogranicza architektury i sztuki współczesnej.

Projekt realizowany przez Fundację Inna Przestrzeń i jest współfinansowany przez Urząd m.st. Warszawy.

 

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
PDF icon akademia_mlodych_architektow-prezentacja.pdf3.94 MB

Data ogłoszenia: 

wtorek, 9 Październik, 2018