Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

MOS WOLA Warszawa Wicemistrzem Polski Kadetów 2019 !

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 14 maja, 2019 - 09:33
zaktualizowany: wtorek, 14 maja, 2019 - 09:33
MOS WOLA Warszawa
Od 8 do 9 maja trwał turniej finałowy Mistrzostw Polski Kadetów z udziałem siatkarzy Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Wola Warszawa.

Droga do turnieju finałowego MP w Szczytnie była długa: zdobycie Mistrzostwa Mazowsza, wygrany turniej ćwierćfinałowy MPK, następnie zwycięski również turniej półfinałowy MPK.
Do Szczytna zjechało osiem najlepszych drużyn z całej Polski. Na tym poziomie nie było faworyta. Podopieczni trenera Tomasza Kellera już pierwszym dniu turnieju MPK utwierdzili się , że droga do najwyższych laurów będzie trudna. Po wyrównanym pojedynku siatkarze MOS WOLA Warszawa pokonał kadetów z Wrocławia (KS Gwardia Wrocław) 3-2. W  drugim dniu turniejowym drużyna z Warszawy rozegrała zwycięskie spotkanie 3-1 ze znanym sobie zespołem  RCS Czarni  Radom. W piątek 10.05 kadeci MOSu rozegrali najtrudniejszy dla siebie pojedynek z BKS Chemik Bydgoszcz wygrywając 3-2, mecz określano terminem horroru siatkarskiego. W piątek już znaleźliśmy się w najlepszej czwórce kraju, a przed kadetami był mecz półfinałowy z Trefl Gdańsk. Nasi wolscy siatkarze pokonali rywali 3-0, tym samym zapewniając sobie już medal Mistrzostw Polski Kadetów. W niedzielne popołudnie nasi siatkarze ulegli w walce o najwyższe trofeum zespołowi AZS 2020 Częstochowa, tym samym zdobywając wicemistrzostwo Polski Kadetów.
To ogromny sukces dla stołecznych miłośników siatkówki  - tym samym na konto dorobku MOS WOLA Warszawa zapisujemy 37 medal Mistrzostw Polski. Mosowcy z warszawskiej woli jeszcze raz potwierdzili klasę naszego ośrodka siatkarskiego. Kuźnia siatkarska MOS WOLA ciągle w grupie najlepszych w kraju.
Sukces kadetów to rezultat miłości, oddanie, satysfakcja sportowa. Emocje poturniejowe będą opadać wolno, ale na zawsze już siatkarze oraz trener zapiszą się na stałe na karcie historii i dorobku naszego ośrodka sportowego.
Po turnieju adresatów do podziękowań jest wielu: siatkarze, sztab szkoleniowy , wierni kibice, którzy zawsze towarzyszą naszym wicemistrzom, rodziny, przyjaciele, sympatycy siatkówki wolskiej.

Dziękujemy i gratulujemy naszym siatkarzom z Woli !!!

Data ogłoszenia: 

wtorek, 14 Maj, 2019