Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

II edycja Festiwalu Nauki o Puchar Burmistrza Dzielnicy Ochota

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 27 marca, 2020 - 08:08
zaktualizowany: poniedziałek, 6 kwietnia, 2020 - 11:59
II edycja Festiwalu Nauki o Puchar Burmistrza Dzielnicy Ochota
Jak udowodnić młodym ludziom, że uczenie się może być ciekawe? Najlepiej w sposób praktyczny.

A jak zachęcić uczniów do ciekawego zdobywania wiedzy?

Wprowadzając nutkę rywalizacji.

 Właśnie dlatego w dniu 9 marca 2020 roku już po raz drugi Ognisko Pracy Pozaszkolnej zorganizowało  Festiwal Nauki o Puchar Burmistrza Dzielnicy Ochota we współpracy z partnerami: XLVIII Liceum Ogólnokształcącym im. E. Dembowskiego, Szkołą Podstawową nr 264 im. Gabrieli Mistral, Urzędem Dzielnicy Ochota oraz Ośrodkiem Pomocy Społecznej Dzielnicy Ochota.

Tego dnia, zaszczycili nas swoją obecnością:  p. Katarzyna Łęgiewicz-  Burmistrz  Dzielnicy Ochota, Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania dla dzielnicy pan Krzysztof Grochowski, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia pan Mirosław Starzyński, kierownik Referatu Profilaktyki pani Joanna Wichlińska, kierownik Zespołu Sportu i Rekreacji pani Joanna Pawłowska Koper, koordynator edukacji kulturalnej w dzielnicy Ochota pan Michał Witak oraz dyrektorzy placówek oświatowo wychowawczych z dzielnicy

Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem: "Klimat niejedno ma imię". Siedem  drużyn z siedmiu  ochockich szkół ponadpodstawowych miało niejedną okazję do tego, żeby w bardzo klimatycznych okolicznościach zdobyć wiedzę, z niejednej dziedziny naukowej, i się nią wykazać. Przy stolikach eksperckich zasiadał niejeden przedstawiciel stołecznego świata nauki- to właśnie dzięki naszym gościom udało nam się udowodnić, że nauka nie jest zarezerwowana tylko dla poważnych profesorów w poważnych gabinetach. Można wręcz powiedzieć, że naukę dotkniemy, schylając się po kamień potrzebny do stworzenia lasu w słoiku; naukę usłyszymy, wsłuchując się w mowę na warsiawskiej Pragie; wreszcie nauką zajmiemy się, gdy pomyślimy o klimacie naszej planety, problemach społecznych, czy o działaniu w wolontariacie. Już w czasie wykładu inaugurującego wspomniał o tym dr Krzysztof Karpierz, który stwierdził, że aby zająć się nauką trzeba przede wszystkim z zaciekawieniem, i pewnym zdziwieniem, obserwować otaczający nas świat.

Obserwujmy zatem, dostrzegajmy, uczmy się. i spotkajmy się za rok podczas kolejnej edycji Festiwalu Nauki o Puchar Burmistrza Dzielnicy Ochota.

Przedstawiamy wyniki rywalizacji szkół ponadpodstawowych w Festiwalu Nauki o Puchar Burmistrza  Dzielnicy Ochota:
I miejsce:
Liceum Ogólnokształcące nr XXI im. Hugona Kołłątaja z liczbą 59.5 punktów
II miejsce:
XLVIII Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego z liczbą 55.5 punktów
III miejsce:
Liceum Ogólnokształcące nr CLX im. gen. dyw. Stefana Roweckiego "Grota" z liczbą 52.5 punktów
IV miejsce:
Technikum nr 7 w Zespole Szkół im. Stanisława Wysockiego dawna "Kolejówka" z liczbą 51 punktów
V miejsce:
Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1 z liczbą 49.5 punktów
VI miejsce:
Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi nr LXIX im. Bohaterów Powstania Warszawskiego 1944 z liczbą 45 punktów
VII miejsce:
Technikum nr 10 w Zespole Szkół im. Eugeniusza Kwiatkowskiego z liczbą 43.5 punktów.

 

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
PDF icon Ulotka Włącz Swoją Pasję87.04 KB

Data ogłoszenia: 

piątek, 27 Marzec, 2020