Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży w SGH

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 5 lutego, 2014 - 13:46
zaktualizowany: wtorek, 11 lutego, 2014 - 14:44
Bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży w SGH
Do 16 lutego br. trwają zapisy na zajęcia Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego działającego przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. EUD to projekt edukacji ekonomicznej skierowany do uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych.

Zajęcia rozpoczną się w marcu i potrwają do czerwca br. Uczestnictwo jest nieodpłatne. Na najmłodszych studentów czeka 160 miejsc. Program dofinansowany jest ze środków Narodowego Banku Polskiego, a Minister Edukacji Narodowej pełni nad przedsięwzięciem patronat honorowy.

Semestr zajęć obejmuje sześć spotkań trwających po 2 godziny lekcyjne. Blok tematyczny skonstruowany jest w taki sposób, aby umożliwić małym studentom zaznajomienie się z podstawami funkcjonowania gospodarki i zjawiskami ekonomicznymi, z jakimi dzieci spotykają się na co dzień. W zbliżającym się semestrze, na zajęciach dowiedzieć się będzie można bardzo wielu ciekawych rzeczy. Oto niektóre z pytań, na które wykładowcy wraz ze słuchaczami zajęć, szukać będą odpowiedzi:

  • skąd się biorą pieniądze?
  • po co potrzebne są banki?
  • czy  produkty żyją?
  • czy firmy ze sobą współpracują i na czym polega kooperencja?

„W zakresie edukacji ekonomicznej najmłodszych mamy bardzo wiele do zrobienia. Cieszymy się, że dzięki wsparciu Narodowego Banku Polskiego możemy sukcesywnie rozwijać się i upowszechniać ideę edukacji ekonomicznej” – wyjaśnia Marcin Dąbrowski ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Każdy student EUD otrzyma indeks, do którego będzie zbierać pieczątki poświadczające uczestnictwo w zajęciach. Na podstawie zebranych stempelków uczestnicy otrzymają zaliczenie semestru oraz dyplomy poświadczające ukończenie EUD. Warto dodać, że semestr zajęć kończy się testem wiedzy. Trzy osoby, które w danym ośrodku zdobędą najwyższy wynik z testu, otrzymają wartościowe nagrody.

W ramach Uniwersytetu organizowane są również zajęcia dla rodziców, które mają pomóc w wychowaniu ekonomicznym dzieci i kształtowaniu u najmłodszych postaw przedsiębiorczych.

Szczegółowe informacje na temat zapisów, programu zajęć, harmonogramu i miejsca spotkań dostępne są na: www.uniwersytet-dzieciecy.pl

 

Źródło informacji: