Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Poznajemy Czerniaków

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: czwartek, 19 listopada, 2015 - 14:59
zaktualizowany: czwartek, 19 listopada, 2015 - 15:03
Fundacja Ja Wisła zaprasza dzieci i młodzież szkolną (grupy zorganizowane min. 15 osób) na bezpłatne wycieczki i lekcje w Rezerwacie Przyrody Jeziorko Czerniakowskie.

Propozycje wycieczek:

  1. wycieczki piesze po Rezerwacie Przyrody Jeziorko Czerniakowskie. Jesienno-zimowe wycieczki w listopadzie i grudniu odbywają się od poniedziałku do piątku, w godzinach: 10:00-11:30 i 11:30-13:00. Trasa dobrana do wieku i możliwości uczestników. Poznajemy Jeziorko Czerniakowskie, jego historię i przyrodę. A także stan dzisiejszy Rezerwatu Przyrody Jeziorko Czerniakowskie. Wycieczki prowadzi Przemek Pasek (Fundacja Ja Wisła). Wycieczka trwa 1,5 h. Jest możliwość umówienia się na inną pasującą godzinę. Miejscem zbiórki jest przystanek autobusowy ZTM "Jeziorko Czerniakowskie " na ul. Gołkowskiej.

  2. wycieczki historyczne po warszawskim Czerniakowie. Zwiedzać będziemy barokowy kościół św. Antoniego Padewskiego przy ul. Czerniakowskiej 2/4. Bryła budynku zaprojektowana przez wybitnego architekta holenderskiego pochodzenia nigdy nie została zburzona. Wewnątrz podziwiać można oryginalne freski z końca XVII w., a także obrazy sprowadzane specjalnie na życzenie fundatora, marszałka wielkiego koronnego Stanisława Herakliusza Lubomirskiego, właściciela dóbr czerniakowskich od 1683 r. Zajęcia odbywają się w poniedziałki, wtorki i piątki, o godzinie 9.00 i 13.00. Czas trwania zajęć - ok.1,5 h. Przy dobrej pogodzie zapraszamy także na spacer śladami przedwojennej ulicy Bernardyńskiej, którą od strony Jeziorka Czerniakowskiego zamyka dworek z XIX w. Alternatywą dla spaceru są miniwarsztaty plastyczne dla dzieci, a dla młodzieży i dorosłych krótki pokaz slajdów o historii Czerniakowa, o sztuce baroku i twórczości Tylmana z Gameren na ziemiach polskich. Zajęcia prowadzi artystka malarka, Gabriela Wojciechowska, nauczycielka plastyki w Gimnazjum Kanadyjskim w Warszawie.

Wszystkie zajęcia są częścią projektu pt: "Ścieżka dla Jeziorka Czerniakowskiego" finansowanego z Budżetu Partycypacyjnego Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy, realizowanego przez Fundację Ja Wisła.

Zgłoszenia przyjmowane są e-mailem: fundacja@jawisla.pl

Zdjęcia z zajęć i więcej o działaniach nad Jeziorkiem: www.facebook.com/JeziorkoCzerniakowskie2015/

Źródło informacji: 

Data ogłoszenia: 

czwartek, 19 Listopad, 2015