Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Wesoła

Lato w mieście

opublikowany: środa, 11 lipca, 2018 - 15:59

Zajęcia usprawniające: lekkoatletyka

Lato w mieście

opublikowany: środa, 11 lipca, 2018 - 15:59

Zajęcia usprawniające: tenis stołowy. Mini turnieje.

Lato w mieście

opublikowany: środa, 11 lipca, 2018 - 15:59

Zespołowe gry sportowe: piłka koszykowa, piłka siatkowa, piłka nożna, piłka ręczna. Mini turnieje w poszczególnych grach zespołowych.

Małe muzeum wielkich twórców niepodległości

opublikowany: środa, 11 lipca, 2018 - 16:13

Zapraszamy na zajęcia osoby indywidualne i grupy zorganizowane do 25 osób. Proponowane zajęcia edukacyjne mają charakter warsztatów, związane będą z obchodzonym w tym roku 100 leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Na każdym spotkaniu powstanie małe i unikalne muzeum wielkich twórców niepodległości. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie biblioteki www.wesola.e-bp.pl

Świat pełen zabawek

opublikowany: środa, 11 lipca, 2018 - 17:07

Warsztaty plastyczne, na których dzieci dowiedzą się, jak i kiedy powstały zabawki, czemu dzieci na całym świecie lubią bawić się zabawkami oraz w jakie gry i zabawy bawią się maluchy z różnych stron świata. Wspólnie wykonamy zabawki, które umilą dzieciom czas podczas wakacyjnego wypoczynku. Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy od 18.06.2018 r. pod nr tel.: 22 773 55 99

Kraina zmysłów

opublikowany: środa, 11 lipca, 2018 - 17:07

Przy pomocy magicznego zaklęcia, na latających dywanach polecimy do "Krainy zmysłów". Będziemy tam wąchać, dotykać, smakować, patrzeć i słuchać. Poznamy ciekawe zapachy, różne faktury i smaki. Zobaczymy wiele ciekawych i kolorowych rzeczy oraz wsłuchamy się w tajemnicze odgłosy. Używając produktów kuchennych, będziemy stymulować zmysły. Zrobimy jadalny piasek. Sprawdzimy, czy śnieg z mąki ziemniaczanej skrzypi jak ten prawdziwy. Nauczymy się robić ciastolinę. Przejdziemy bosymi stopami po różnych fakturach zrobionego przez nas dywanu sensorycznego.

Kuchcikowo – Podróż Orient Expressem.

opublikowany: środa, 11 lipca, 2018 - 17:07

W naszą wspólną podróż odjedziemy luksusowym pociągiem pasażerskim Orient Express. Jego bogactwo i komfort to nie tylko wnętrza, ale i kuchnia. Odbędziemy podróż smaków trasą, którą kursował pociąg od Paryża przez Monachium, Wiedeń, Budapeszt, Bukareszt do Stambułu. Dowiemy się: Czy we Francji jada się żaby? Kartofle i ziemniaki, co łączy kuchnie niemiecka i polską? Jakie kotlety jedzą w Austrii? Które warzywo najlepiej smakuje w Węgrzech? Czy mamałyga to przysmak w Rumunii? Co poza kebabem jedzą Turcy? Posmakujemy: Czym Węgrzy nadziewają paprykę.

Obserwujemy niebo. Pokaz w mobilnym planetarium i kosmiczne warsztaty.

opublikowany: środa, 11 lipca, 2018 - 17:07

• „Nasze niebo” - typowy, planetaryjny pokaz o tym co widać na niebie. Obejrzymy fazy Księżyca i planety Układu Słonecznego, kometę i deszcz meteorów oraz Drogę Mleczną. Nauczymy się rozpoznawać najjaśniejsze gwiazdy i charakterystyczne dla danej pory roku gwiazdozbiory, poznamy gwiazdozbiory zodiakalne. Dowiemy się także dlaczego gwiazdy świecą i jaką gwiazdą jest Słońce. Zobaczymy, jak nasze niebo zmienia się w ciągu nocy i roku.

Pamiętniki z wakacji

opublikowany: środa, 11 lipca, 2018 - 17:07

Chyba każdy z nas pamięta, jak w szkole przekazywaliśmy sobie pamiętniki, by koleżanki i koledzy wpisali się do nich. Pisaliśmy też pamiętniki, żeby zapamiętać ważne wydarzenia. Nasze dzieci też mogą świetnie się bawić podczas wakacyjnych relacji pamiętnikowych. Mogą pisać, podpisywać, rysować czy przyklejać. A może stworzą wspaniałą rodzinną kronikę z wakacji? Na zajęciach zapoznamy się z możliwościami pamiętnika i wykonamy swoje własne dzienniki, które będą cudowną pamiątką. Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy od 18.06.2018 r.

Warsztaty modowe

opublikowany: środa, 11 lipca, 2018 - 17:07

Warsztaty wprowadzą dzieci w fascynujący świat mody. Poszukamy pomysłu na swoją stylizację. Nie będziemy gonić za trendami, a sami staniemy się kreatorami mody. Uczestnicy dostaną gotową „czystą formę” odzieży (np. spódnicę, bluzkę, torebkę) oraz tkaniny i dodatki krawieckie. Instruktor przedstawi inspiracje i zabierzemy się do projektowania naszego dzieła. Następnie przeniesiemy wzór na ubranie. Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy od 23.07.2018 r. pod nr tel.: 22 427 37 74