Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

15 czerwca 2018 r. Konferencja podsumowująca realizację projektu Kompetencje międzykulturowe nauczycieli w wielokulturowych miastach Warszawa – Berlin.

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 6 czerwca, 2018 - 11:42
zaktualizowany: poniedziałek, 18 czerwca, 2018 - 14:20
15 czerwca 2018 r. (piątek) w godz. 9.00-14.30 w siedzibie Akademii Pedagogiki Specjalnej na ul. Szczęśliwickiej 40, aula A, gmach C odbędzie się konferencja podsumowująca realizację projektu Kompetencje międzykulturowe nauczycieli w wielokulturowych miastach Warszawa – Berlin.

Wydarzenie jest organizowane przez Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy we współpracy z partnerami projektu Kompetencje międzykulturowe nauczycieli w wielokulturowych miastach Warszawa – Berlin realizowanego w ramach programu Erasmus+ Akcja 2: Partnerstwa Strategiczne. Rejestracja uczestników rozpoczyna się o godz. 8.30.

Wśród prelegentów i uczestników konferencji znajdą się m.in. przedstawiciele Senatu Berlina, a także dyrektorzy i nauczyciele ze szkół partnerskich zainteresowani kontynuacją współpracy w dziedzinie edukacji. W związku z tym, będzie to również znakomita okazja do zaplanowania współpracy bilateralnej z berlińskimi szkołami, realizowanej np. w ramach projektów akcji KA1 lub KA2 finansowanych ze środków programu ERASMUS+.

W trakcie konferencji zostaną zaprezentowane rezultaty Projektu, którego celem było przygotowanie nauczycieli do efektywnej pracy z uczniami cudzoziemskimi/uchodźczymi oraz pracy z uczniami w zakresie przygotowania do życia w różnicującym się społeczeństwie, w tym kształtowanie postaw otwartości i tolerancji.

Szczegółowe informacje o Projekcie znajdują się na stronie Biura Edukacji w zakładce Projekty Europejskie/ Programy edukacyjne i młodzieżowe.

Zgłoszenie udziału w konferencji proszę przesyłać na adresy: ext.m.czapla@um.warszawa.pl i ext.kkrystman@um.warszawa.pl

Osobą odpowiedzialną za organizację konferencji jest p. Małgorzata Mochtak: mmochtak@um.warszawa.pl tel. 224433557

 

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
PDF icon program_konferencji_erasmus_15_czerwca_2018.pdf817.14 KB