Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Pomoc Warszawy dla Kijowa

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 22 lipca, 2014 - 13:42
zaktualizowany: poniedziałek, 25 sierpnia, 2014 - 10:28
Spotkanie Prezydent m.st. Warszawy z małymi gośćmi z Ukrainy, 28 lipca 2014 r. fot. R. Motyl
Projekt na rzecz dzieci, które straciły rodziców na Majdanie

Od 16 do 29 lipca 2014 r. będą wypoczywały w Warszawie dzieci z Ukrainy, głównie z Kijowa, z rodzin poszkodowanych podczas wydarzeń na kijowskim Majdanie.

Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem Towarzystwa Przyjaciół Ukrainy w Warszawie i Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy. Polega na zorganizowaniu edukacyjnych kolonii dla dzieci osieroconych w czasie walk na kijowskim Majdanie. Miasto sfinansuje (w kwocie 30 000 zł) 14-dniowy pobyt dla 30 osób (dzieci i ich opiekunowie, w tym matki osieroconych dzieci).

Organizatorem kolonii będzie Europejski Dom Spotkań Młodzieży przy ul. Długiej 18/20. Uczestnicy otrzymają noclegi, całodzienne wyżywienie oraz opiekę pedagogiczną.

Wspólnie z Towarzystwem przygotowywany jest szczegółowy, pełen atrakcji program pobytu grupy. Planowane atrakcje obejmują między innymi zajęcia i pobyty w takich miejscach jak: CNK, ZOO, Łazienki Królewskie, Zamek Królewski, cerkiew przy ul. Miodowej, HULA KULA, Wilanów, plaże nad Wisłą, Park Kultury w Powsinie, fabryka czekolady Wedel, park wodny. W większości miejsc uzyskano deklaracje o nieodpłatnym udostępnieniu atrakcji dla gości z Ukrainy.

Uczestnicy kolonii (dzieci w wieku 7-12 lat) spotkają się również na zajęciach ze swoimi warszawskimi rówieśnikami – uczestnikami Programu „Lato w Mieście” podczas wspólnych zabaw i zawodów.

Dzieci w wieku przedszkolnym (przyjadą pod opieką swoich mam) będą objęte częściowo innym programem, bazującym na kontaktach z młodymi warszawskimi rodzinami – członkami i sympatykami Towarzystwa. Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy zamierza zorganizować konferencję prasową, podczas której będzie zachęcało warszawskie rodziny do nawiązywania kontaktów z rodzinami ofiar Majdanu, upatrując w tym szansę zawiązania trwałych przyjaźni.

Projekt jest kolejnym konkretnym przykładem solidarnościowej pomocy m.st. Warszawy dla dzieci i młodzieży ukraińskiej w trudnym dla Ukrainy czasie.

Serwis fotograficzny z pobytu dzieci z Ukrainy w Warszawie dostępny jest pod adresem http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/mali-go-cie-z-kijowa-ju-w-warszawie

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
PDF icon Rysunek1.2 MB
PDF icon Rysunek2.69 MB