Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Wizyta uczonych z Kyoto w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych nr 1

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 21 września, 2015 - 09:57
zaktualizowany: wtorek, 22 września, 2015 - 11:50
Spotkanie w SCEK
Program badań dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną

Od 14 do 16 września 2015 r. w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych nr 1 Warszawie przy ul. Bełskiej nr 5 gościła grupa naukowców z Uniwersytetu w Kyoto, którzy biorą udział w programie badawczym " KAKENII" na lata 2011-2015.
Jest to program badań dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną służący rozwiązywaniu problemów edukacyjnych i socjalnych. W czasie wizyty naukowcy zwiedzili placówkę przy ul. Bełskiej nr 5 oraz spotkali się z przedstawicielami Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Akademii Pedagogiki Specjalnej. Podsumowaniem wizyty było spotkanie z przedstawicielami Urzędu  m.st. Warszawy między innymi z zastępcą dyrektora Biura Edukacji Mieczysławą Nowotniak i pracownikami Wydziału Kształcenia Specjalnego i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej. Podczas spotkania Dyrektor Nowotniak omówiła system kształcenie specjalnego w Warszawie, przekazała dane statystyczne oraz przedstawiła ponadstandardowe działania samorządu warszawskiego na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnych.

Grupa japońskich naukowców wysoko oceniła polskie rozwiązania systemowe dotyczące osób z  niepełnosprawnością intelektualną. Wielką atrakcją dla gości z Japonii było zwiedzenie historycznej części gmachu Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Jezuickiej 4, w którym miała siedzibę Komisja Edukacji Narodowej - pierwsze w Europie Ministerstwo Edukacji.

Jolanta Krzepicka
Dyrektor Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych nr 1