Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

„A co to? A kto to?” – warsztaty dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu (7–10 lat)

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: czwartek, 13 lipca, 2017 - 16:02

Gdy pałacowe wnętrza są takie wieeelkie i w niczym nie przypominają pomieszczeń, w jakich przebywamy na co dzień. Gdy z obrazów wszędzie patrzą na nas poważne twarze w dziwnych strojach. Gdy nie wolno niczego dotknąć, głośno rozmawiać ani się śmiać… to właściwie po co do takiego miejsca mają chodzić dzieci?

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi (7–10 lat) ze spektrum autyzmu na cykl warsztatów rodzinnych, aby przekonać się, że warto poznawać to, co nieznane, a minione wydarzenia i obyczaje wcale nie muszą być nam takie obce i odległe oraz że naprawdę warto zadawać pytania i poszukiwać odpowiedzi.

W trakcie 10 comiesięcznych spotkań będziemy poznawać życie w królewskim pałacu, uchylimy rąbka tajemnicy ze świata, który przeminął, wydaje się dziwny, mimo to w wielu obszarach nadal jest nam bardzo bliski.

Każde spotkanie będzie poświęcone innemu tematowi.

Oprócz licznych zabaw, zagadek, gier i prac manualnych dodatkową atrakcją będzie możliwość wykonania własnego przewodnika po pałacu. Aby dzieci nie zapomniały o tym, co zobaczą i usłyszą podczas naszych spotkań, aby mogły opowiedzieć o tym miejscu innym osobom, zaprosimy je do zrobienia przewodnika po pałacu.

Każdy zrobi go w taki sposób, jaki uzna za najciekawszy i najładniejszy. O wrażeniach i mieszkańcach pałacu opowiecie w taki sposób, jaki będzie dla Was najwygodniejszy i najpiękniejszy. Mogą to być tylko obrazki, rysunki, słowa czy zdjęcia, ale będzie można też połączyć wybrane elementy. Dzięki temu powstanie Wasza opowieść o pałacu.

Udział bezpłatny. Zajęcia realizowane w ramach programu Kultura Dostępna.

Harmonogram i szczegółowe informacje pod adresem Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie http://www.wilanow-palac.pl/warsztaty_dla_rodzin_z_dziecmi_ze_spektrum_a...

Data wydarzenia: 
sobota, 22 Lipiec, 2017 - Od 07:00 do 22:00