Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Bezpłatne spotkania na temat kariery i mobilności młodych naukowców - Warszawa

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 24 października, 2017 - 10:13
zaktualizowany: wtorek, 24 października, 2017 - 10:16

24-26 października w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW (tzw. CENT III) przy ul. Żwirki i Wigury 101, a także w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej przy ulicy Rektorskiej 4 w Warszawie odbędą się bezpłatne prelekcje, warsztaty i spotkania z ekspertami związane z planowaniem kariery młodych naukowców.

 

Aby wziąć w nich udział należy się zarejestrować na stroniewydarzenia -  warszawa.projektnaukowiec.pl

 

Projekt powstał z myślą, aby bardziej doświadczeni koledzy i specjaliści różnych dziedzin zainspirowali młodych naukowców do planowania własnej kariery. Naukowcy dowiedzą się m.in., skąd pozyskać granty na badania, jak profesjonalnie przygotować CV i dokumenty aplikacyjne, a także jak nawiązać współpracę z biznesem.

 

Program ramowy:

„Sprawdź, jak to zrobić” – pierwszego dnia uczestnicy zapoznają się z ofertą polskich i międzynarodowych grantów. Drugi dzień, pod hasłem „Nauka, kariera, biznes”, przybliży im możliwości i korzyści wynikające ze współpracy z sektorem prywatnym. Natomiast trzeciego dnia odbędą się warsztaty, na których młodzi naukowcy będą mogli wzmocnić kompetencje niezbędne w pracy badacza oraz w rozwoju kariery naukowej.

Dni Kariery i Mobilnościodbywają się w 6 miastach: w Krakowie (10-12.10), Gliwicach i Katowicach (17-19.10), Poznaniu (18-20), (Łodzi (23-25.10) oraz w Warszawie (24-26.10).

 

Każde miasto ma swojego ambasadora – załączam biogram dr Grażyny Szymańskiej - Matusiewicz, socjolożki z UW.Z Chęcią podzieli się z Państwem wiedzą na temat sytuacji zawodowej młodych naukowców w Polsce.

 

Oto film z ambasadorką i jej receptą na udaną karierę naukową -  https://www.youtube.com/watch?v=hx95_7zBCCI

 

Wypowiedzi na temat projektu i polskich naukowców mogą udzielić także eksperci Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE, współorganizator wydarzenia.  

 

Uczestnicy będą mogli wyrazić opinię na temat możliwości rozwoju kariery naukowej za pośrednictwem ankiety. Organizatorzy podsumują jej wyniki w postaci raportu, który przedstawią Komisji Europejskiej i polskim instytucjom odpowiedzialnym za kształtowanie polityki naukowej. Będzie to głos młodego pokolenia naukowców, który może się przyczynić do kształtowania przepisów i ich warunków pracy.

 

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie projektnaukowiec.pl

Źródło informacji: 
Data wydarzenia: 
Od wtorek, 24 Październik, 2017 - 10:15 do czwartek, 26 Październik, 2017 - 21:15