Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Kwalifikacyjne kursy zawodowe

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 28 października, 2013 - 07:30
zaktualizowany: poniedziałek, 24 sierpnia, 2020 - 11:37
Kwalifikacyjne kursy zawodowe umożliwiają uzyskanie umiejętności wyodrębnionych w zawodach wykazanych w klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego. Jest to elastyczna, nowoczesna forma kształcenia ustawicznego dająca możliwość przygotowania się do uzyskania tytułu technika niezależnie od posiadanego wykształcenia.

Od roku szkolnego 2020/2021 dla uczniów branżowej szkoły II stopnia zajęcia edukacyjne z zakresu kształcenia w zawodzie, w tym praktyczna nauka zawodu, są prowadzone  w ramach kwalifikacyjnego kursu zawodowego.   W tym przypadku uczestnikami KKZ mogą być absolwenci dotychczasowych zasadniczych szkół zawodowych oraz branżowych szkół I stopnia.

Po uzyskaniu zaliczenia KKZ uczestnik otrzymuje zaświadczenie o jego ukończeniu oraz ma możliwość przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, orgaznizowanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną.

Minimalna liczba uczestników poszczególnych KKZ wynosi 20. W przypadku mniejszej liczby zainteresowanych kurs może  nie być zorganizowany. 

  

Wykaz kwalifikacyjnych kursów zawodowych planowanych w roku szkolnym 2020-2021 znajduje się w załączniku.

 

Tagi: 

Pliki do pobrania: