Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Nie wyrzucaj śmieci do lasu

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 4 marca, 2014 - 12:19
Nie wyrzucaj śmieci do lasu
W minionym roku leśnicy usunęli z lasów dziesiątki tysięcy metrów sześciennych odpadów, z których można by wznieść wysypisko wielkości Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Do lasu wyrzucamy niemal wszystko, począwszy od zwykłych śmieci z gospodarstw domowych, przez wyroby z tworzyw sztucznych, sprzęt AGD, meble i złom, a skończywszy na materiałach rozbiórkowych, cegłach i pustakach. Zdarzają się też odpady niebezpieczne, na przykład przeterminowane środki ochrony roślin i leki, zużyte baterie i akumulatory czy szkodliwy dla zdrowia azbest. Śmieci zwożą do lasów firmy remontowe (resztki paneli, gruz, puszki po farbie), zakłady samochodowe (opony, akumulatory, przepracowany olej), właściciele gospodarstw rolnych (zużytą folię do sianokiszonek, sznurki po sprasowanej słomie), ale również zwykli ludzie. Zamiast płacić za wywóz odpadów, podrzucają do lasu całe bagażniki wypchanych śmieciami worków. Z każdym rokiem jest coraz gorzej – żalą się leśnicy.

Informacja pochodzi z materiałów edukacyjnych przygotowanych przez Lasy Państwowe Nie wyrzucaj śmieci do lasu więcej  http://www.lasy.gov.pl/

Źródło informacji: 

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
Image icon Nie wyrzucaj śmieci do lasu_folder_tytułowa192.88 KB
Data wydarzenia: 
Od wtorek, 4 Marzec, 2014 - 10:45 do wtorek, 25 Marzec, 2014 - 22:45