Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

II Giełda Placówek Edukacji Pozaszkolnej

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 24 maja, 2017 - 13:31
zaktualizowany: środa, 24 maja, 2017 - 13:40
 Syrenki do malowania wykonali wychowankowie Bursy nr 4. Wielkie malowanie kobiet-ryb odbywało się podczas całej giełdy
Giełda pokazała potencjał placówek, a więcej można zobaczyć i doświadczyć zapisując się na zajęcia.

W sobotę, 20 maja, w godzinach 15.00 - 21.00 w Warszawskiej Strefie Rodziny przy ul. Rybaki 8 oraz Starej Prochowni Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Boleść 2 odbyła się II Giełda Placówek Edukacji Pozaszkolnej. Była to kolejna z okazji, aby poznać warszawską ofertę edukacyjną, artystyczną i sportową proponowaną przez placówki wychowania pozaszkolnego. Placówki podczas imprezy plenerowej przy wspaniałej aurze prezentowały namiastkę swoich możliwości, pokazując różne gry i zabawy animacyjne. Odwiedzający stoiska placówek mogli wziąć udział w twórczych zajęciach warsztatowych oraz sprawdzić w różnych dyscyplinach sportowych. Na co dzień placówki prowadzą różnorodne zajęcia od artystycznych, po naukowe, językowe, komputerowe czy sportowe dla 25 tysięcy dzieci i młodzieży. W tym roku giełda odbywała się pod hasłem Roku Rzeki Wisły, stąd prezentacje placówek nawiązywały do wiślanych klimatów, również „na sucho” można było popływać kajakiem, a także ozdobić jedną z Syrenek, które odwiedziły piknik. Syrenki do malowania wykonali wychowankowie Bursy nr 4. Wielkie malowanie kobiet-ryb odbywało się podczas całej giełdy. Inspiracji nie brakowało, bo klimat twórczy unosił się w gorącym, majowym powietrzu, stąd powstała artystyczna, niepowtarzalna galeria Syrenek. Symbol Warszawy został twórczo zinterpretowany przez dzieci, rodziców i nauczycieli placówek. Dopełnieniem działań plenerowych były koncerty młodych w amfiteatrze. Młodzi wokaliści i instrumentaliści prezentowali swoje dokonania szerokiej publiczności. Giełda pokazała potencjał placówek, a więcej można zobaczyć i doświadczyć zapisując się na zajęcia.

Rekrutacja do placówek ruszyła 19 maja i potrwa do 6 czerwca.


Zainteresowanych kolejnymi atrakcjami, a jest ich wiele w różnych częściach Warszawy, zapraszamy do młodzieżowych domów kultury, ognisk pracy pozaszkolnej, ogrodów jordanowskich, międzyszkolnych ośrodków sportowych, placówek specjalistycznych, ogniska artystycznego i Pałacu Młodzieży. 29 placówek organizujących konkursy, happeningi, turnieje, festiwale, wystawy, koncerty, spektakle teatralne, wycieczki czy konferencje proponuje bogatą ofertę bezpłatnych zajęć. Więcej http://scek.pl/2017/05/20/gielda-warszawskich-placowek-edukacji-pozaszkolnej/

Zapisy na profesjonalne zajęcia artystyczne, sportowe, naukowe, czy też techniczne, prowadzone przez wyspecjalizowaną kadrę pedagogów i instruktorów trwają do 6 czerwca do godziny 12.00. Wystarczy poprzez stronę: https://warszawa-pozaszkolne.pzo.edu.pl/vacatio-parents/main.action zalogować się, wypełnić niezbędne dane i zgłosić się do wybranej placówki.

Zapraszamy!
Czekamy na Ciebie

Zastępca Dyrektora Biura Edukacji
Mirosław Sielatycki

 

Źródło informacji: