Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Młodzieżowe Spotkania Teatralne

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 5 czerwca, 2017 - 10:20
Młodzieżowe Spotkania Teatralne
Już po raz czwarty mamy przyjemność zaprosić na Młodzieżowe Spotkania Teatralne, podczas których, na Dużej Scenie STUDIO, zaprezentują się najlepsze warszawskie młodzieżowe zespoły teatralne – zdobywcy prestiżowych nagród na najważniejszych stołecznych i ogólnopolskich festiwalach oraz przeglądach ruchu amatorskiego

Już po raz czwarty mamy przyjemność zaprosić na Młodzieżowe Spotkania Teatralne, podczas których, na Dużej Scenie STUDIO, zaprezentują się najlepsze warszawskie młodzieżowe zespoły teatralne – zdobywcy prestiżowych nagród na najważniejszych stołecznych i ogólnopolskich festiwalach oraz przeglądach ruchu amatorskiego.

Widzowie tegorocznej edycji Młodzieżowych Spotkań Teatralnych, organizowanych w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej, będą mieli okazję obejrzeć pięć spektakli, zrealizowanych w różnorodnych konwencjach i stylistykach; odwołujących się zarówno do klasyki dramatu, jak i do tekstów autorów współczesnych lub własnych.

HARMONOGRAM (kliknij w tytuł i przejdź do pełnego opisu)

12.00 – 13.00 War is over / Młodzieżowe Studio teatralne DK Zacisze
13.00 – 13.30 Dyskusja po spektaklu
13.30 – 14.00 Brzydkie królewiątko / Grupa teatralna Assunta, Zespół szkół numer 120 w Warszawie
14.00 – 14.30 Dyskusja po spektaklu
14.30 – 15.30 Porozmawiajmy jak zwierzęta / Zespół Teatr Stopa z CXIX Liceum Ogólnokształcącym im. Jacka Kuronia
15.30 – 16.00 Dyskusja po spektaklu
16.00 – 17.00 Maria Callas. Masterclass / Grupa teatralna "Ad Fontes", Zespół Szkół nr 67 im. Narcyzy Żmichowskiej
17.00 – 17.30 Dyskusja po spektaklu
17.30 – 18.20 Torpeda / TEATR PARK / Młodzieżowy Dom Kultury „Bielany”
18.20 – 18.40 Dyskusja po spektaklu

Po każdym spektaklu zapraszamy na rozmowę z twórcami oraz zaproszonymi na przegląd ekspertami: teatrologiem Lechem Śliwonikiem oraz aktorką Karoliną Gruszką. Spotkania poprowadzi Krzysztof Wilkowski.

Karolina Gruszka – polska aktorka filmowa i teatralna. Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W latach 2003-2008 aktorka Teatru Narodowego w Warszawie, gdzie zagrała m.in. w spektaklach: Andrzeja Seweryna („Ryszard II”), Jana Englerta („Władza”, „Iwanow”) czy Iwana Wyrypajewa („Taniec Delhi”). Jedną z ostatnich produkcji, w których można zobaczyć aktorkę jest film „Maria Skłodowska-Curie” w reż. Marie Noëlle, gdzie Gruszka wciela się w postać wielkiej noblistki.

Lech Śliwonik – teatrolog, badacz polskiego teatru alternatywnego i teatralnego ruchu studenckiego. Profesor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie; w latach 1996–2002 był dziekanem Wydziału Wiedzy o Teatrze, a w latach 2002–2008 pełnił funkcję rektora tejże uczelni. Redaktor naczelny pisma „Scena”.