Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Kulturalna EduAkcja Warszawy

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: czwartek, 6 czerwca, 2019 - 09:44
zaktualizowany: wtorek, 11 czerwca, 2019 - 11:15
Kulturalna EduAkcja Warszawy
W poniedziałek, 10 czerwca zapraszamy do udziału w konferencji Kulturalna EduAkcja Warszawy (Mazowiecki Instytutu Kultury, ul. Elektoralna 12). Wydarzenie ma charakter otwarty.

W ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej co roku spotykamy się na konferencji Kulturalna EduAkcja Warszawy. Konferencja jest wydarzeniem środowiskowym, w jednym miejscu spotkają się urzędnicy, nauczyciele, animatorzy i edukatorzy z domów kultury, bibliotek, stowarzyszeń, fundacji, teatrów, muzeów, placówek oświatowych, szkół, uczelni wyższych, przedsiębiorstw i grup nieformalnych. Chcemy kontynuować dyskusję o tym, jak skutecznie realizować Warszawski Program Edukacji Kulturalnej tak, aby stał się realnym wsparciem i narzędziem w podnoszeniu jakości edukacji kulturalnej w Warszawie.

W tym roku porozmawiamy o edukacji kulturalnej jako realnym narzędziu zmiany lub interwencji społecznej. Podejmiemy szczególnie ważne dziś tematy, takie jak rasizm, hejt w Internecie, współpraca z warszawiakami innych narodowości, a także problem wrażliwości ekologicznej.

Osoby zainteresowane zapraszamy do rejestracji https://evenea.pl/event/eduakcjakulturalna/

PROGRAM

10.00 Otwarcie

10.20- 12.20 Spektakl i dyskusja

SPEKTAKL „Kolorowa, czyli biało-czerwona” - Bartłomiej Miernik, Fundacja Banina

Spektakl dla młodzieży szkolnej, zatytułowany „Kolorowa, czyli biało-czerwona”, wyprodukowany przez Fundację Banina, został zagrany już ponad dwieście razy – nie tylko w szkołach, lecz także w teatrach dramatycznych oraz na festiwalach teatralnych i filmowych. Napisany przez Piotra Przybyłę tekst sztuki jest świetną kompilacją zachowań socjotechnicznych, populistycznych obietnic i demagogicznych sloganów. Hubert – bohater spektaklu – zachęca uczniów, by zagłosowali na jego kandydaturę na przewodniczącego szkoły w zbliżających się wyborach samorządowych.

12.20-12.50 Przerwa

12.50- 14.50 Stoliki tematyczne

REAGUJĘ I DZIAŁAM. Edukacja kulturalna narzędziem zmiany lub interwencji społecznej

W tej części konferencji, przy stolikach tematycznych, podzielimy się naszymi doświadczeniami i porozmawiamy z ekspertami, którzy wspierają nauczycieli, animatorów i edukatorów w działaniach antyprzemocowych. Naszym celem jest, żebyśmy od stolików odeszli z inspiracjami i pomysłami na konkretne zajęcia i projekty. I wiedzieli, jak działać i reagować.

  • stolik 1. Kiedy widzę hejt w Internecie
  • stolik 2. Rasizm - interwencja poprzez edukację kulturalną
  • stolik 3. To nasi sąsiedzi – poprzez kulturę poznajemy warszawiaków innych narodowości
  • stolik 4. Da się żyć bez plastiku – idea zero waste

14.50 – 15.20 Przerwa

15.20-16.00 Podsumowanie