Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Giełda najlepszych pomysłów edukacyjno-kulturalnych

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 5 listopada, 2019 - 09:33
zaktualizowany: wtorek, 5 listopada, 2019 - 09:33
Giełda najlepszych pomysłów edukacyjno-kulturalnych
W poniedziałek, 4 listopada w Biennale Warszawa, odbyła się 10. Giełda Projektów i Programów Edukacji Kulturalnej. Była to okazja do spotkania z najlepszymi warszawskimi animatorami, edukatorami i nauczycielami.

Uczestnicy giełdy mogli poznać - od pomysłu do realizacji - 26 projektów edukacyjno-kulturalnych. Giełda, która odbywała się w konwencji stolikowej, umożliwiła rozmowę z najlepszymi animatorami, edukatorami i nauczycielami, nagrodzonymi w październiku Warszawską Nagrodą Edukacji Kulturalnej. Laureaci przedstawiali projekty i programy, które realizowali w organizacjach pozarządowych, domach kultury, bibliotekach, szkołach, teatrach, muzeach i uczelniach. Giełda tradycyjnie stała się forum wymiany doświadczeń, dobrych praktyk i inspiracji.

Zarówno Giełda Projektów i Programów Edukacji Kulturalnej, jak i Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej, organizowane są w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej. Sam WPEK realizowany jest wspólnie przez Biuro Kultury i Biuro Edukacji. Z warszawskich doświadczeń korzystają inne miasta w Polsce.

O projektach można przeczytać więcej:

http://www.wpek.pl/wpek,wiadomosc,11545.html?locale=pl_PL

Źródło informacji: