Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Nominacje do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w kategorii literatura dziecięca

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 3 czerwca, 2020 - 10:47
zaktualizowany: poniedziałek, 15 czerwca, 2020 - 11:29
Nagroda Literacka m.st. Warszawy
Znamy już nominacje do tegorocznej Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Jeszcze w czerwcu, podczas specjalnego wydarzenia online, poznamy laureatów w czterech kategoriach: proza, poezja, literatura dziecięca i edycja warszawska.

Nominacje w kategorii literatura dziecięca - tekst i ilustracje to trzy tytuły, które z pewnością zainteresują młodego czytelnika. Justyna Bednarek i Paweł Pawlak (ilustracje) w „Pan Stanisław odlatuje” pokazują historię sympatycznego starszego pana, który wybiera się w podróż życia, a Wojciech Mikołuszko i Małgorzata Dmitruk (ilustracje) w „Wojtku” opowiadają o przygodach bociana, zmierzającego do swojego rodzinnego domu. Bracia Piotr i Paweł Sitkiewicz oraz Agata Królak (ilustratorka) w książce „Brzdęk!” uczą dzieci, jak przeżywać dźwięki.

Książki do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy zgłaszają, obok wydawnictw i bibliotek, także czytelnicy. Wciąż rośnie liczba proponowanych tytułów - w tej edycji wpłynęło ponad 600 zgłoszeń. Ogłoszenie tegorocznych nominacji przybrało oryginalną formułę wirtualnego projektu artystycznego, który można było śledzić na profilu FB Nagrody.

Nominowani do 13. Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

Literatura dziecięca

Justyna Bednarek, il. Paweł Pawlak Pan Stanisław odlatuje
Wojciech Mikołuszko, il. Małgorzata Dmitruk Wojtek
Piotr i Paweł Sitkiewicz, il. Agata Królak Brzdęk!

Proza

Martyna Bunda Kot niebieski
Ewa Kuryluk Feluni
Łukasz Orbitowski Kult

Poezja

Bogusław Kierc Osa
Ewa Lipska Miłość w trybie awaryjnym
Krzysztof Lisowski Zaginiona we śnie

Edycja warszawska

Katarzyna Chudyńska-Szuchnik Zręczni. Historie z warszawskich pracowni i warsztatów
Arkadiusz Szaraniec Warszawa dzika
Jarosław Zieliński PLAC. Warszawski plac Piłsudskiego

Nominacje oraz laureatów wskazuje jury w składzie: Janusz Drzewucki (Przewodniczący), Grażyna Borkowska, Anna Maria Czernow, Karolina Głowacka, Anna Romaniuk, Krzysztof Masłoń oraz Rafał Skąpski.

Zwycięskie tytuły zostaną ogłoszone 24 czerwca o godz. 20.00 na profilu FB Nagrody. W tym dniu dowiemy się również, kto otrzyma tytuł Warszawskiego Twórcy, przyznawany za całokształt twórczości wybitnym pisarzom, związanym ze stolicą.