Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

VIII Przystanek Niepodległość – imprezy dla dzieci i dorosłych z okazji Święta Niepodległości

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 6 listopada, 2013 - 12:55
zaktualizowany: wtorek, 12 listopada, 2013 - 10:04
VIII Przystanek Niepodległość – imprezy dla dzieci i dorosłych z okazji Święta Niepodległości
11 listopada – Muzeum Historii Polski kolejny raz organizuje imprezę miejską: VIII Przystanek Niepodległość i zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w grze: „Drogi do wolności”.

Uczestnicy wraz z opiekunem (dzieci od 10 roku życia) wezmą udział w serii gier na terenie Ogrodu Saskiego, przechodząc przez poszczególne strefy – np. rozbiory, militarną będą wykonywać aktywności, odnajdywać symbole i rozpracowywać szyfry. Odkrywając procesy i wydarzenia, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości wezmą udział w wyścigu ku wolności, w którym liczy się umiejętność logicznego myślenia.

Gracze zmierzą się z zaborcami, w tłumie przechodniów rozpoznają polityków różnych nurtów, będą inwestować w projekty społeczne i gospodarcze, spróbują rozpoznać symbole znaczące dla polskiej kultury.

Dla dzieci w wieku 5-9 lat Muzeum Historii Polski przygotowało oddzielną trasę. Najmłodsi dzięki otrzymanej od dziadka książce przeniosą się do XIX-wiecznej Polski, a wycieczka po Ogrodzie Saskim zamieni się w wyprawę przez najciekawsze wydarzenia tego okresu – znajdując się m.in. w salonie pradziadka, w pracowni malarskiej czy w koszarach. Najdzielniejsi podróżnicy poznają ówczesnych bohaterów i artystów, zapoznają się z ich kulturą a także sprawdzą swoje umiejętności w grach i zabawach z tamtych lat.

Gra w obu wersjach odbędzie się w godzinach 10.00 – 17.00 (start do 15.00).

Czas gry: ok. 1,5 h, nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.

Start i meta: ogródek Muzeum Historii Polski, ul. Senatorska 35, Warszawa, gracze otrzymają karty gry i poznają zasady.

Muzeum Historii Polski zaprasza wszystkich chętnych do wspólnej zabawy, wstęp wolny.

VIII Przystankowi Niepodległość towarzyszy okolicznościowa jednodniówka „Jesteśmy”, w której znajdzie się trasa spaceru po Warszawie – „Śladami 11 listopada”.

Źródło informacji: 

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
PDF icon jednodniowka_jestesmy.pdf2.36 MB