Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Rok jubileuszowy w Pałacu Młodzieży

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 26 czerwca, 2015 - 14:33
zaktualizowany: piątek, 26 czerwca, 2015 - 14:43
60. urodziny Pałacu Młodzieży
Pałac Młodzieży uroczyście obchodził sześćdziesiąte urodziny

Rok jubileuszowy zainaugurowaliśmy pierwszym etapem Gry 60-tki, który towarzyszył uroczystemu Rozpoczęciu Roku Szkolnego. Gra 60-tka była głównych punktem scalającym uczestników PM. W sumie wzięło w niej udział (we wszystkich sześciu etapach) 594 osoby. Prawie 600 osób uczestniczyło w działaniach różnych pracowni. Dobrze się bawiąc poznawali Pałac – jego dzień dzisiejszy oraz historię. Finał gry miał miejsca podczas Festynu Powitanie Lata z Pałacem Młodzieży. Wśród dzieci biorących udział w grze rozlosowano 6 nagród głównych oraz 54 nagrody zwykłe.

13 kwietnia 2015 roku wraz z wręczeniem Złotych Odznak Pałacu Młodzieży miało miejsce otwarcie wystawy monograficznej wraz z promocją „Monografii PM”. Ważnym wydarzeniem były urodziny PM. Najbardziej spektakularnym momentem było „zdmuchnięcie świeczek na urodzinowym torcie” Pałacu Młodzieży. Tort był wyjątkowy. Na drewnianej makiecie PKiN ustawiono 1200 babeczek oraz 4 torty. Każdy, kto tego dnia przybył do Pałacu mógł uczestniczyć w naszej uroczystości.

Z kolei Majówka w Parku Sowińskiego była okazją do zaprezentowania rodzicom, opiekunom oraz odwiedzającym nas Warszawiakom dokonań pracowni tanecznych oraz muzyczno-teatralnych. Poza działaniami scenicznymi prowadzone były także gry, konkursy, quizy, warsztaty zorganizowane przez pozostałe pracownie.

Podsumowaniem naszej działalności w roku jubileuszowym był Festyn na Placu Defilad. Wzięły w nim udział wszystkie pracownie, zachęcając „starych” i „nowych” uczestników do zapisania się na nasze zajęcia w 61 roku działalności placówki.

Przed nami jeszcze plenerowe uroczyste spotkanie pracowników…

Dyrektor
Urszula Wacowska

 

 

 

 

Pliki do pobrania: