Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Lista szkół zainteresowanych przystąpieniem do programu WARS i SAWA w VII edycji

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 15 kwietnia, 2016 - 15:26
zaktualizowany: piątek, 15 kwietnia, 2016 - 15:26
O Certyfikat Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA ubiega się 28 placówek, w tym 14 szkół podstawowych, 7 gimnazjów, 6 szkół ponadgimnazjalnych oraz Centrum Kształcenia Praktycznego.

31 marca 2016 r. minął termin składania dokumentów do VII. edycji programu WARS i SAWA.

Zainteresowanym szkołom zostały przekazane Zaświadczenia potwierdzające aplikację do warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych. Potwierdzenie to traci ważność w chwili wystawienia pozytywnej lub negatywnej opinii w sprawie certyfikacji szkoły. Do tego czasu szkoły mogą wykorzystywać je do celów promocyjnych.

Zgodnie z procedurą uzyskiwania Certyfikatu Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA, stanowiącą załącznik do zarządzenia nr 5667/2014 Prezydenta m.st. Warszawy z 5 marca  2014 roku w sprawie określenia „Procedury uzyskiwania Certyfikatu Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA", wnioski szkół zostaną zaopiniowane przez Zespół ds. oceny wniosków, a następnie przez Kapitułę Certyfikatu. Ostatnim etapem procedury jest wnioskowanie do Prezydenta m.st. Warszawy w sprawie przyznania Certyfikatu.

Ostateczne decyzje w sprawie szkół, które przystąpią do warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych w roku szkolnym 2016/2017 zapadną w październiku 2016 r. Wówczas odbędzie się uroczyste wręczenie Certyfikatów Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA.

Życzę wszystkim powodzenia w uzyskaniu Certyfikatu oraz sukcesów w tworzeniu klimatu sprzyjającego rozwojowi zdolności i twórczości uczniów.

Joanna Gospodarczyk
Dyrektor Biura Edukacji

 

Źródło informacji: 

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
PDF icon Lista aplikujących szkół 163.66 KB