Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Przedłużenie Certyfikatu Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 5 kwietnia, 2019 - 15:49
zaktualizowany: wtorek, 21 maja, 2019 - 12:10
Z końcem roku szkolnego 2018/2019 dobiega końca czteroletni okres realizacji szkolnych programów wspierania uzdolnionych przez szkoły, którym Certyfikat Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA został przyznany jesienią 2015 r., w ramach VI edycji projektu.

Szczegółowa lista szkół, które w bieżącym roku szkolnym mogą ubiegać się o bezterminowe przedłużenie Certyfikatu (tj. po zmianach w prawie oświatowym posiadają status Certyfikatu  - ważny do 31 sierpnia 2019 r. lub ważność wygasła), dostępna jest w Rejestrze Certyfikatów Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA

Zgodnie z procedurą uzyskiwania Certyfikatu, szkoła zainteresowana dalszym udziałem w projekcie WARS i SAWA i przedłużeniem Certyfikatu na czas nieokreślony składa do kancelarii Biura Edukacji odpowiedni wniosek, stanowiący wyciąg z przeprowadzonej wewnętrznej ewaluacji, realizowanego w placówce, szkolnego programu wspierania uzdolnionych - spwu (szczegóły w  zarządzeniu nr 297/2019 Prezydenta m.st. Warszawy z dnia 27 lutego 2019 r.).

Oryginały wniosków o przedłużenie Certyfikatu Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA (wzór w załączniku), wypełnionych elektronicznie w  systemie ankietowym Biura Edukacji, przyjmowane są w kancelarii Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy (ul. Górskiego 7) do poniedziałku, 1 lipca 2019 r.

W związku z tym, w II semestrze bieżącego roku szkolnego samorządowa placówka doskonalenia nauczycieli – Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń (WCIES) proponuje przedstawicielom szkół, które po zakończeniu 4-letniego cyklu realizacji spwu nadal chcą należeć do warszawskiej sieć szkół wspierających uzdolnionych, spotkanie informacyjno-instruktażowe z warsztatami, służące zwiększeniu wiedzy na temat zasad ubiegania się o przedłużenie Certyfikatu oraz wypełniania wniosku

W kwietniu odbyły się dwa warsztaty do wyboru.

Ponadto, 13 czerwca 2019 r.  zainteresowanych nauczycieli, szkolnych liderów wspierania uzdolnionych, osoby odpowiedzialne za realizację w placówce wewnętrznej ewaluacji szkolnego programu wspierania uzdolnionych zapraszamy do WCIES (ul. Stara 4) na konsultację grupową związaną z ubieganiem się o przedłużenie Certyfikatu Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA, zapisy tutaj.

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
Microsoft Office document icon Wzór wniosku2.23 MB