Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Relacja z gali wręczenia Certyfikatów WARS i SAWA oraz Honorowych Wyróżnień „Szkoła z pomysłem” Prezydenta m.st. Warszawy w VI edycji programów

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 27 października, 2015 - 16:03
zaktualizowany: piątek, 30 października, 2015 - 11:54
26 października 2015 roku w Centrum Nauki Kopernik kolejne szkoły wspierające uzdolnionych odebrały Certyfikaty WARS i SAWA oraz Honorowe Wyróżnienia „Szkoła z pomysłem” Prezydenta m.st. Warszawy.

Do warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych (program WARS i SAWA) dołączyło 16 szkół - w tym po raz pierwszy w historii programu - jedna szkoła specjalna, z czego bardzo się cieszymy.

Zgodnie z procedurą przyznawania Certyfikatu WARS i SAWA, szkoły po 3 latach od uzyskania Certyfikatu mogą ubiegać się o jego przedłużenie na czas nieokreślony, przedkładając odpowiedni wniosek, stanowiący wyciąg z przeprowadzonej w szkole wewnętrznej ewaluacji szkolnego programu wspierania uzdolnionych.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że o przedłużenie Certyfikatu Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA w roku szkolnym 2015/2016 ubiegało się ponad 80% szkół z III. edycji programu, którym Certyfikat został przyznany w 2012 r. oraz dodatkowo 2 szkoły z II edycji oraz 3 szkoły z I edycji programu WARS i SAWA. Bezterminowy Certyfikat w bieżącym roku szkolnym został przyznany 48 szkołom.

Podczas uroczystości ponadto 11 szkół otrzymało Honorowe Wyróżnienie Prezydenta m.st. Warszawy „Szkoła z pomysłem”.

Delegacje wyróżnionych szkół: dyrektorzy, nauczyciele - liderzy szkolnych programów wspierania uzdolnionych, uczniowie, odebrali Certyfikaty i Wyróżnienia z rąk członków Kapituły, w tym m.in. Zastępcy Prezydenta m.st. Warszawy Włodzimierza Paszyńskiego, Przewodniczącej Komisji Edukacji i Rodziny Rady m.st. Warszawy Małgorzaty Żuber-Zielicz, Dyrektora Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy Joanny Gospodarczyk oraz przedstawicieli władz danej dzielnicy.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele samorządowej placówki doskonalenia nauczycieli – Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń  z Dyrektorem Arkadiuszem Walczakiem, doradcą metodycznym w zakresie pracy z uczniem zdolnym Joanną Wojtulewicz, Dyrektorem Centrum Nauki Kopernik Robertem Firmhoferem. Przybyli także przyjaciele WARSA i SAWY i „Szkoły z pomysłem” reprezentujący warszawskie środowiska edukacyjno-kulturalne.

Listę wyróżnionych szkół znajdą Państwo w załącznikach oraz na stronach internetowych:

W prezentacjach gwiazdką zostały oznaczone te szkoły, których wnioski Zespół i Kapituła ocenili jednomyślnie na najwyższym poziomie.

Październikową uroczystość wręczania Certyfikatów i Wyróżnień uświetnił pokaz popularno-naukowy przygotowany przez Centrum Nauki Kopernik  pn. „Tajniki aerodynamiki” – czyli o tym,  jak działa komin, jak to jest możliwe, że da się strzelić gola z rzutu rożnego, albo dlaczego nie ma sensu chować się przed wiatrem za okrągłym słupem ogłoszeniowym.

Galę poprowadził Pan Artur Wolski, nauczyciel i animator kultury, pomysłodawca i organizator wielu twórczych przedsięwzięć z zakresu edukacji kulturalnej. Oprawę fotograficzną gali zapewnił Zespół Szkół Fototechnicznych w Warszawie.

Wszystkim wyróżnionym szkołom raz jeszcze serdecznie GRATULUJĘ!

Joanna Gospodarczyk
Dyrektor Biura Edukacji
Urzędu m.st. Warszawy

Źródło informacji: 

Pliki do pobrania: