Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Lista szkół zakwalifikowanych do projektu „WARS i SAWA grają w szachy”, w ramach VII edycji

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 24 marca, 2020 - 13:37
zaktualizowany: środa, 25 marca, 2020 - 09:06
38 warszawskich szkół podstawowych oddelegowało kolejną, 60-osobową grupę nauczycieli do przeszkolenia na projektowym kursie szachowym, uprawniającym do prowadzenia zajęć szachowych w szkole z najmłodszymi uczniami.

W trosce o wspólne bezpieczeństwo i ochronę zdrowia, niniejszy kurs odbędzie się w późniejszym terminie.

19 marca 2020 r. zakończył się nabór zgłoszeń do VII edycji warszawskiego projektu „WARS i SAWA grają w szachy”, realizowanego w ramach ogólnopolskiego projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”, we współpracy m.st. Warszawy i Polskiego Związku Szachowego. 

Wśród 38 samorządowych szkół podstawowych zakwalifikowanych do projektu w ramach jego bieżącej edycji znajduje się 9 podstawówek nieuczestniczących jeszcze dotąd w projekcie oraz 29 szkół, które realizują już projektowe zajęcia szachowe, ale z uwagi na duże zainteresowanie odbiorców - chcą przeszkolić kolejnych nauczycieli, aby objąć edukacją szachową jak największą grupę dzieci.
Lista ww. szkół dostępna jest w plikach do pobrania.

W ramach VII edycji projektu „WARS i SAWA grają w szachy”, na 72-godzinny kurs podstawowy z metodyki nauczania gry w szachy, którego ukończenie upoważnia do prowadzenia zajęć szachowych w szkole z najmłodszymi uczniami, została oddelegowana kolejna, 60-osobowa grupa warszawskich nauczycieli.

Niestety w związku z obecną, nadzwyczajną sytuacją zagrożenia epidemicznego, w trosce o wspólne bezpieczeństwo i ochronę zdrowia, zaistniała konieczność przełożenia terminu przeprowadzenia ww. projektowego kursu szachowego z kwietnia br. najpewniej na początek nowego roku szkolnego 2020/2021.
Szczegóły zostaną przekazane w późniejszym terminie.

W sprawie udziału w projekcie „WARS i SAWA grają w szachy” można kontaktować się w Biurze Edukacji 
z p. Edytą Jaromin, e-mail: ejaromin@um.warszawa.pl

Joanna Gospodarczyk
Dyrektor Biura Edukacji
Urzędu m.st. Warszawy

Źródło informacji: 

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
PDF icon Lista szkół z VII edycji projektu487.12 KB