Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Podsumowanie dzielnicowego etapu warszawskiego, międzyszkolnego turnieju szachowego

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 20 kwietnia, 2015 - 09:49
zaktualizowany: piątek, 25 listopada, 2016 - 13:38
W dniach 20, 26, 27 marca oraz 9, 16, 17, 23 kwietnia 2015 r. przeprowadzony został dzielnicowy etap rozgrywek w ramach warszawskiego, międzyszkolnego turnieju szachowego, zorganizowanego przez Miasto Stołeczne Warszawę i Polski Związek Szachowy dla ponad 400 uczniów warszawskich szkół podstawowych, objętych pilotażem „WARS i SAWA grają w szachy”.

W etapie dzielnicowym zagrały ze sobą 6 – osobowe drużyny uczniów ze szkół, podzielonych według dzielnic na siedem grup turniejowych.  W poszczególnych dzielnicach zostali powołani dzielnicowi koordynatorzy turnieju, odpowiedzialni za organizację rozgrywek w danej grupie turniejowej.

Zarówno etap dzielnicowy, jak i miejski obejmuje po 5 rund rozgrywanych systemem szwajcarskim, z tempem 15 minut na zawodnika na rozegranie partii.  

Relację z rozgrywek w poszczególnych grupach turniejowych oraz listę 19 szkół, które awansowały do miejskiego etapu turnieju, znajdą Państwo w załącznikach.

Dziękuję wszystkim uczestnikom, nauczycielom – opiekunom drużyn, dzielnicowym koordynatorom turnieju za zaangażowanie oraz Polskiemu Związkowi Szachowemu i sędziom za opiekę merytoryczną i organizacyjną nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek.

Finał miejski turnieju odbędzie się 30 maja 2015 r., w Pałacu Młodzieży w Warszawie

Joanna Gospodarczyk
Dyrektor Biura Edukacji

 

Źródło informacji: 

Pliki do pobrania: