Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Relacja z pierwszego turnieju szachowego dla warszawskich nauczycieli

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 21 października, 2015 - 15:04
zaktualizowany: piątek, 25 listopada, 2016 - 13:53
W dniach 16 i 17 października 2015 roku w siedzibie Polskiego Związku Szachowego odbył się pierwszy turniej szachowy dla nauczycieli, uczestniczących w stołecznych programach "WARS i SAWA grają w szachy" oraz "Rehabilitacja przez Szachy", realizowanych przez m.st. Warszawę we współpracy z samorządową placówką doskonalenia nauczycieli - Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno - Społecznych i Szkoleń oraz Polskim Związkiem Szachowym.

Nauczyciele grali 7 partii z tempem P’60, czyli każda partia trwała 2 godziny zegarowe. Dziewięć osób zdobyło lub podwyższyło swoje kategorie szachowe.

Gratulujemy!

Następny turniej dla nauczycieli, zainteresowanych podwyższeniem swoich kategorii został zaplanowany w dniach 26-27 lutego 2016 r.

Do tego czasu istnieje możliwość doskonalenia swoich umiejętności szachowych na warsztatach – 11 grudnia 2015 r.

Turnieje te umożliwiają nauczycielom zdobycie IV. kategorii szachowej. Dla osób, które zdobędą IV. kategorię szachową przygotowaliśmy możliwość udziału w kursie doskonalącym (marzec 2016), którego ukonczenie wiąże się z uzyskaniem tytułu Szkolnego Instruktora Szachowego, nadanego przez Polski Związek Szachowy, ale co najważniejsze z poszerzeniem umiejętności gry w szachy i wykorzystaniem ich na tematycznych zajęciach z uczniami.

Zapraszamy do śledzenia aktualności na stronach:

www.szachywszkole.pl

http://www.edukacja.warszawa.pl/projekty-i-inicjatywy/program-wars-i-sawa/wars-i-sawa-graja-w-szachy