Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Zapraszamy na warsztaty doskonalące z metodyki nauczania gry w szachy - "Szachy raz jeszcze"

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 25 listopada, 2015 - 09:21
zaktualizowany: piątek, 25 listopada, 2016 - 13:53
Szanowni Państwo, wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym szachowe warsztaty metodyczne. Warsztaty te przeznaczone są w pierwszej kolejności dla nauczycieli, uczestniczących w stołecznych programach „WARS i SAWA grają w szachy” oraz „Rehabilitacja przez Szachy”, realizowanych przez m.st. Warszawę we współpracy z Polskim Związkiem Szachowym oraz samorządową placówką doskonalenia nauczycieli – Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno – Społecznych i Szkoleń. W miarę wolnych miejsc zapraszamy również nauczycieli wychowania fizycznego, posiadających umiejętności gry w szachy.

Niniejsze szkolenie odbędzie się w piątek - 11 grudnia 2015 roku, w godz. 12:00 - 18:30w siedzibie Polskiego Związku Szachowego przy al. Jerozolimskich 49 w Warszawie.

Udział w warsztatach  daje Państwu możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu metodyki nauczania gry w szachy, zapoznania się z nowościami na rynku szachowym i wreszcie poszerzenia własnych tematycznych umiejętności. Zapewne przyczyni się także do podniesienie poziomu edukacji szachowej w Państwa placówkach.

W programie między innymi: nowe formy pomocy dla nauczycieli w prowadzeniu zajęć szachowych, analiza wybranych aspektów gry na przykładach z partii praktycznych (Rotlewi – Rubinstein), partia wiecznie zielona, polska partia „nieśmiertelna”, kluczowe zagadnienia gry środkowej (plan, problem wymiany, liczenie wariantów), typowe końcówki (wykorzystanie przewagi, motywy patowe).

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o rejestrację na stronie WCIES: https://kursy.wcies.edu.pl/pl/a/Szachy-raz-jeszcze

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
Liczba miejsc ograniczona.  

W sprawie można kontaktować się z Panią Lidią Korpak - doradcą metodycznym m.st. Warszawy: lidia.korpak@wcies.edu.pl