Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Seminarium naukowe „Kultura w ekonomii, ekonomia w kulturze”

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 13 kwietnia, 2015 - 13:41
Technikum Ekonomiczne nr 8 w Warszawie przy ul. Joliot - Curie 13 w ramach realizacji projektu „Kultura w ekonomii, ekonomia w kulturze” zaprasza nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a w szczególności szkół lub klas o profilu ekonomicznym, marketingowym i reklamowym do wzięcia udziału w seminarium naukowym: „Kultura w ekonomii, ekonomia w kulturze”.

Celem seminarium jest zachęcenie uczniów do stworzenia i  przedstawienia prezentacji nt. ekonomicznych aspektów kultury w następujących obszarach:

  • ile kosztuje kultura (np. analiza kosztów wybranego przedsięwzięcia kulturowego- przedstawienia, wystawy itd.)
  • instytucje biznesowe jako sponsor kultury (np. zaangażowanie wybranej instytucji w realizację imprez lub przedsięwzięć kulturowych)
  • czy sponsoring kultury jest opłacalny i w jakim zakresie? (np. czy może mieć wpływ na wizerunek firmy i odbić się na jej wynikach finansowych)
  • państwo i instytucje samorządowe jako sponsorzy kultury (np. analiza mechanizmu wspierania kultury przez miasto, dzielnicę itd.)
  • odzwierciedlenie ekonomii w sztuce reklamy (np. analiza kosztów reklamy lub kampanii reklamowej, koszty umieszczenia reklamy w mediach, analiza opłacalności reklamy itd.)

 

Podane tematy są przykładowe, uczniowie mogą przedstawić prezentację na jakikolwiek inny temat z pogranicza ekonomii i kultury. Wystąpienie ucznia nie może przekroczyć limitu czasowego określonego na ok. 10 (max.15) min. Organizator zapewnia sprzęt potrzebny do realizacji wystąpienia.

Wystąpienia uczniów będą oceniane przez profesjonalne jury związane z instytucjami kultury i biznesu. Najlepsze prezentacje zostaną nagrodzone.

Seminarium odbędzie się w końcu października 2015 w siedzibie Technikum Ekonomicznego nr 8 w Warszawie, przy ul. Joliot-Curie 13. Podajemy zawiadomienie z wyprzedzeniem ze względu na ewentualną konieczność wcześniejszego przygotowania uczniów. Ponowimy je we wrześniu.

Szkoły zainteresowane udziałem w seminarium prosimy o wypełnienie wstępnej karty zgłoszenia i przesłanie jej na numer faksu (22) 844 14 91 bądź adres e-mail: zs3@mokotow.waw.pl lub koordynatora projektu jola.piszek@gmail.com

Formularz zgłoszenia dostępny jest w załączniku oraz na stronie szkoły w zakładce „nasi uczniowie -- projekty” lub po logiem widocznym na karcie zgłoszenia: www.zsnr3.edu.pl

 

 

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
Microsoft Office document icon 1. Wstępna karta zgłoszenia62.5 KB
Microsoft Office document icon 2. Karta zgłoszenia65.5 KB