Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Piknik z Tańcem Narodowym w Przedszkolu nr 93 „Baśniowy Dworek na Kole”

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 26 czerwca, 2018 - 09:55
zaktualizowany: piątek, 29 czerwca, 2018 - 08:56
Piknik z Tańcem Narodowym w Przedszkolu nr 93 „Baśniowy Dworek na Kole” przy ul. J. Brożka 5 w Warszawie z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości
Uroczyste podsumowanie projektu Zatańczmy dla Niepodległej dofinansowanego w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych

Piknik z Tańcem Narodowym w Przedszkolu nr 93 „Baśniowy Dworek na Kole” przy ul. J. Brożka 5 w Warszawie z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

„Piknik z Tańcem Narodowym” pod taką nazwą 12 czerwca 2018 r. w Przedszkolu nr 93 „Baśniowy Dworek na Kole” przy ul. J. Brożka 5 w Warszawie odbył się piknik dla dzieci, rodziców, mieszkańców i absolwentów naszego przedszkola.

Podczas spotkania odbyło się uroczyste podsumowanie projektu Zatańczmy dla Niepodległej dofinansowanego w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych. Zaproszeni goście tancerze z zespołu POLOT wielokrotni mistrzowie Polski i laureaci wielu turniejów Tańców Polskich, zaprezentowali tańce narodowe: polonez, krakowiak, kujawiak, oberek i mazur. Następnie przedszkolaki z najstarszych grup Biedronek i Jeżyków zaprezentowały dwa wybrane tańce Krakowiak i Kujawiak, które poznały podczas warsztatów.

Nauczycielki Pani Edyta i pani Magda ubrane w stroje ludowe z ziemi opoczyńskiej , zaprosiły dzieci wraz z opiekunami do zabawy ludowej - Kozirajka i Grozik. Dzieci wzięły również udział w quizie wiedzy patriotycznej o naszym kraju.

Uroczystym zakończeniem części patriotycznej było zatańczenie przez wszystkich uczestników pikniku Poloneza dla Niepodległej.

Źródło informacji: