Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Święto młodzieżowej siatkówki na warszawskiej Woli!

opublikowany: poniedziałek, 28 listopada, 2016 - 16:12
zaktualizowany: środa, 7 grudnia, 2016 - 12:10
Sukcesem, zarówno sportowym jak i organizacyjnym zakończył się 30. Międzynarodowy Turniej Siatkówki WOLA CUP, organizowany przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy nr 6 z Woli oraz UMKS MOS Wola Warszawa.

Turniej Wola-Cup jest uważany za jeden z najlepszych turniejów siatkówki młodzieżowej w Europie i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W tegorocznej, 30-ej edycji odbyły się dwa turnieje: jeden w minisiatkówce (U-13) i drugi dla młodzików (U-15). Startowały najlepsze zespoły krajowe oraz drużyny z: Łotwy, Niemiec, Austrii i Słowacji (Hot Volley Wiedeń, TSC Berlin, Slavia Svidnik, VC Dresden, Hot Volley Wiedeń i Riga Volleyball School).  Po 16 zespołów w każdej kategorii rozegrało rekordową liczbę 96 spotkań!
Udział zespołów zagranicznych jest możliwy dzięki dofinansowaniu przez miasto stołeczne Warszawę.
 Turniejowi towarzyszyły niesamowite emocje, wiele spotkań rozstrzygało się dopiero w tie braekach.  Licznie zgromadzona publiczność dopingowała swoich faworytów. Ostatecznie w młodszej kategorii zwyciężył zespół KS Metro Warszawa przed DMKS Plas Kielce i UKS Set Starogard Gdański. W starszej najlepsi okazali się siatkarze Trefla Gdańsk przed MOS Wola i Trójką Kobyłka. Oprócz wymiaru sportowego ważna była wymiana kontaktów, zawarcie nowych znajomości z uczestnikami z kraju i zagranicy. Ten istotny aspekt wychowawczy procentował będzie w przyszłości możliwością współpracy i wymiany doświadczeń.

Szczegółowe wyniki, lista nagrodzonych oraz fotorelacje z turniejów znajdują się na stronie www.moswola.pl oraz na fanpage MOS Wola na facebooku. Trzy relacje z turnieju ukazały się w Wiadomościach Sportowych TVP Warszawa oraz w Radiu Czwórka.

Kolejna 31.edycja Wola Cup rozegrana zostanie w przyszłym roku, na którą już teraz zapraszamy!

Paweł Wasilewski
Dyrektor MOS nr 6

Źródło informacji: