Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Nowy zespół wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w Wilanowie – w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 24

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: czwartek, 29 września, 2016 - 12:45
zaktualizowany: środa, 5 października, 2016 - 15:49
Zespół wczesnego wspomagania w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 24, al. Rzeczypospolitej 14 jest pierwszym takim zespołem uruchomionym w tej dzielnicy.

W skład zespołu wchodzą: psycholog, pedagog specjalny, logopeda, terapeuta integracji sensorycznej. Oferta zajęć jest skierowana do dzieci z opóźnionym, nieharmonijnym rozwojem psychoruchowym, niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym, opóźnionym rozwojem mowy i komunikacji, całościowymi zaburzeniami rozwoju, z autyzmem i Zespołem Aspergera. Zajęcia składają się z dwóch części: bezpośredniej pracy z dzieckiem oraz instruktażu i rozmowy z rodzicami.

Dzieci do zespołu wczesnego wspomagania są przyjmowane na podstawie opinii o potrzebie wczesnego wspomagania. Szczegółowych informacji na ten temat udziela sekretariat poradni – tel. 22 858 20 29. Mogą Państwo korzystać również z kontaktu e-mailowego: ppp24@op.pl

Obecnie funkcjonuje 36 zespołów wczesnego wspomagania zorganizowanych w szkołach/placówkach, dla których organem prowadzącym jest m.st. Warszawa. Są to zespoły stosujące zestandaryzowaną organizację pracy z dzieckiem i jego rodziną. Wykaz zespołów uszeregowanych wg dzielnicy – w załączniku.

 

Mieczysława Nowotniak
Zastępca Dyrektora Biura Edukacji

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
PDF icon Zespoły wczesnego wspomagania - wrzesień 201653.62 KB