Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Wykaz zespołów wczesnego wspomagania rozwoju dziecka zorganizowanych w szkołach i placówkach - stan na 31 stycznia 2015 r.

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 6 lutego, 2015 - 13:55
zaktualizowany: piątek, 6 lutego, 2015 - 14:03
Zespoły wczesnego wspomagania rozwoju dziecka zorganizowanych w szkołach i placówkach, dla których organem prowadzącym jest m. st. Warszawa - stan na 31 stycznia 2015 r.

W 2015 r. rozpoczęły swoją działalność dwa nowe zespoły wczesnego wspomagania rozwoju dziecka: w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 19 na Ursynowie i Poradni Psychologiczno—Pedagogicznej nr 17 w Wawrze.

Obecnie w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez m.st. Warszawę funkcjonują 33 zespoły wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Wczesne wspomaganie prowadzą bądź też wykazują gotowość do jego prowadzenia: 15 poradni psychologiczno – pedagogicznych, 6 przedszkoli,  3 specjalne ośrodki szkolno – wychowawcze, 1 zespół placówek szkolno- rewalidacyjnych-wychowawczych, 8 zespołów szkół.

Do zespołów wczesnego wspomagania organizowanych w przedszkolach, w tym przedszkolach specjalnych, szkołach specjalnych i specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych dzieci są przyjmowane niezależnie od ich miejsca zamieszkania, do zespołów wczesnego wspomagania w poradniach psychologiczno-pedagogicznych w pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci z terenu działania poradni.

W szkołach i placówkach prowadzonych przez m. st. Warszawę pomocą rewalidacyjną w ramach wczesnego wspomagania jest objętych 582 dzieci i rodzin.

W załączniku - wykaz zespołów zawierający adresy, telefony oraz informację o rodzaju niepełnosprawności dziecka, do którego skierowana jest oferta zajęć specjalistycznych.

 

Mieczysława Nowotniak

Zastępca  Dyrektora

Biura Edukacji

 

 

załącznik: wykaz zespołów wczesnego wspomagania w tabeli (kolejność wg dzielnic)

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
PDF icon wykaz-zespolow-01-2015.pdf49.02 KB