Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Sukces uczniów Technikum Mechatronicznego z ul. Wiśniowej 56

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 4 marca, 2020 - 11:20
zaktualizowany: środa, 4 marca, 2020 - 11:25
Nagroda „Stołek 2019" dla uczniów Technikum Mechatronicznego z ul. Wiśniowej 56
Kamil Kośnik, Kacper Orłowski i Jakub Twardowski, uczniowie trzeciej klasy Technikum Mechatronicznego z ul. Wiśniowej 56 zostali, dzięki głosom czytelników „Stołecznej”, laureatami nagrody Gazety Wyborczej „Stołek 2019".

Kacper mieszka w Michałowicach, Kamil w Radzyminie, a Jakub w Wesołej. Zbudowali prototyp opaski dla kierowców, która sprawia, że nie zasypia się w czasie jazdy. Fachowa nazwa – Anti-Sleep Band.
Nic nie daje tak dużej satysfakcji, jak zaprojektowanie urządzenia od podstaw i wprowadzenie go w życie. To lubimy najbardziej: stawianie sobie trudnych wyzwań, które wymagają ogromu nauki i zaangażowania – mówią. Zostali dotąd finalistami Olimpiady Innowacji Technicznych, otrzymali nagrodę ministra inwestycji i rozwoju, zdobyli srebrne medale w konkursie „Młody Innowator 2018/2019” Politechniki Warszawskiej.
Uczniowie nie mogli osobiście odebrać nagrody, bo właśnie polecieli do Turcji na kolejny konkurs – życzymy im powodzenia!
Nagrodę w ich imieniu odebrał dyrektor Technikum Mechatronicznego Sławomir Kasprzak i wychowawczyni uczniów, Aneta Maciejczyk. Pasje i zainteresowania tych młodych ludzi znalazły przestrzeń do rozwoju w szkole. To wspólna odpowiedź na fakt, że ludzie są kreatywni, innowacyjni i przedsiębiorczy. Jesteśmy z nich bardzo dumni – powiedział .