Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

100. rocznica urodzin Karola Wojtyły, św. Jana Pawła II

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 18 maja, 2020 - 10:33
zaktualizowany: piątek, 22 maja, 2020 - 10:29
JP II
Z tej okazji samorządowa instytucja kultury - Centrum Myśli Jana Pawła II przygotowała wiele ciekawostek, wydarzeń, konkursów tematycznych.
  • W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły w dniu 18 maja zapraszamy do wspólnego świętowania na profilu Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II na Facebooku. Przez cały dzień będzie tam można znaleźć konkursy z nagrodami, zagadki, quizy… Bądźmy razem i wspólnie świętujmy ten jubileusz! Start 18 maja o godz. 9.00.
  • Jaki był Karol Wojtyła zanim został papieżem? Co go interesowało w ludziach? Jakim był nauczycielem? Na czym zasadzała się relacja mistrz-uczeń i jak zmieniała życie pana Stanisława Grygla i jego rodziny? O tym w 100. urodziny Karola Wojtyły opowie prof. Stanisław Grygiel.
    Zapraszamy na spotkanie online już 18 maja 2020 roku o godzinie 17.00 na https://www.facebook.com/Centrum.Mysli.Jana.Pawla.II/live/
  • Zachęcamy ponadto do lektury artykułów dostępnych na www.jp2online.pl
    JP2online to największa baza materiałów związanych z Karolem Wojtyłą – św. Janem Pawłem II. Nowoczesne narzędzie niezbędne dla miłośników historii, badaczy i naukowców jest sposobem upamiętnienia papieża-Polaka przez Centrum Myśli Jana Pawła II - samorządową instytucję kultury powołaną w 2005 roku jako miejsce spotkań i dialogu; ośrodek, w którym w nowatorski sposób upowszechniane jest nauczanie papieża-Polaka.