Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

COVID-19. Praktyczne porady dla dyrektorów warszawskich placówek oświatowych czasie pandemii

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 23 października, 2020 - 09:54
zaktualizowany: piątek, 27 listopada, 2020 - 19:01
" "
COVID-19. Praktyczne porady dla dyrektorów warszawskich placówek oświatowych czasie pandemii

 Korzystając z dotychczasowych doświadczeń i dostrzegając problemy, z jakimi mierzą się dyrektorzy, Biuro Edukacji przygotowało poradnik ze wskazówkami i scenariuszami postępowania oraz praktycznymi rozwiązaniami dla warszawskich przedszkoli, szkół i placówek.

W dokumencie znajdują się propozycje działań dla dyrektorów, jak właściwe zaplanować pracę w sytuacji pojawienia się potwierdzonego przypadku koronawirusa wśród ucznia, pracownika czy rodzica. Są w nim również wskazówki odnoszące się do sposobu komunikowania ze społecznością szkolną i wypełnienia wniosku do sanepidu o zawieszenie zajęć. Opracowane zostały procedury wdrożenia narzędzi do edukacji zdalnej, jeśli sytuacja będzie tego wymagała. Dodatkowo, dokument wzbogacony został o katalog dotychczasowych rozwiązań stosowanych w przedszkolach i szkołach w zakresie zapewnienia bezpiecznych warunków opieki i nauki.

Poradnik powstał dzięki zaangażowaniu warszawskich dyrektorów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami (w ankietach i podczas rozmów online) oraz wielu pracowników oświaty.

Mamy nadzieję, że przygotowany materiał ułatwi Państwu pracę w tak trudnym dla edukacji czasie.  

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
PDF icon poradnik-praktyczne-porady-dla-dyrektorow.pdf1.33 MB