- Czwartek 26 listopada, godz. 15.30 | „Świt społeczeństwa współpracy” – wykład prof. Dariusza Jemielniaka
- Piątek 27 listopada, godz. 13.00 | „Kiedy współpraca działa” – wykład prof. Manu Kapura ze Szwajcarii
- Sobota 28 listopada, godz. 17.00 | „Nauka w mediach – błogosławieństwo czy przekleństwo” – wykład prof. Ewy Bartnik
- Sobota 28 listopada, godz. 12.30–14.30 | Giełda inicjatyw
Listę wszystkich wydarzeń wraz ze szczegółami można znaleźć w harmonogramie.
Uwaga: warsztaty są dostępne wyłącznie dla Opiekunów KMO i klubowiczów, po uprzedniej rejestracji. Formularz zgłoszeniowy dla Opiekunów.
Więcej infromacji: https://www.kopernik.org.pl/wydarzenia/ix-forum-km
Link do wydarzenia: https://pl-pl.facebook.com/events/681036579212645/
KMO z nagrodą na 18-stkę!
Tegoroczne forum - choć online - będzie wyjątkowe. Podwójnie!
W tym burzliwym czasie Program KMO obchodzi swoje 18. urodziny, a cały projekt został właśnie uhonorowany ważną europejską nagrodą:
https://www.youtube.com/watch?v=560sxDeCAq4
O programie:
Projekt Klubów Młodego Odkrywcy powstał w 2002 roku i skierowany był do uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych, którzy podczas zajęć pozalekcyjnych wykonywali eksperymenty i doświadczenia naukowe poszerzając swoją wiedzę przyrodniczą. Interaktywna metoda pracy z młodzieżą miała zaszczepić wśród nich modę na eksperymentowanie, rozbudzić ciekawość, a także inspirować do samodzielnego zdobywania wiedzy.
Od 2009 roku rolę koordynatora Klubów Młodego Odkrywcy pełni Centrum Nauki Kopernik. W 2012 roku Centrum Nauki Kopernik zawarło porozumienie z Polsko-Amerykańską Fundacja Wolności, mające na celu rozwijanie i promowanie inicjatywy Klubów Młodego Odkrywcy. Porozumienie podpisane przez Roberta Firmhofera, Dyrektora Centrum Nauki Kopernik i Jerzego Koźmińskiego, Prezesa PAFW jest efektem kilkuletniej, partnerskiej współpracy pomiędzy obiema instytucjami na rzecz nowoczesnej edukacji i wyrównywania szans edukacyjnych młodego pokolenia.
Dziś jest już blisko 1000 KMO!