Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Warsztat dla Rodziców - Jak pomóc swojemu dziecku w korzystaniu z usługi Office 365 Education oraz Microsoft Teams w trakcie zdalnego nauczania

 • Powiększ
 • Zwykły
 • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 18 listopada, 2020 - 11:23
zaktualizowany: czwartek, 25 lutego, 2021 - 10:33
" "
Zapraszamy Rodziców do obejrzenia nagrania z warsztatu na temat podstawowych umiejętności ułatwiających dzieciom naukę zdalną, z wykorzystaniem m.in. platformy Eduwarszawa.pl.

Według tegorocznych danych UNICEF zamknięcie placówek edukacyjnych i zamiana nauki stacjonarnej na zdalną wpłynęło na edukację ponad 80% uczniów na świecie. W tym samym czasie większość rodziców realizuje swoje obowiązki zawodowe z domu, część z nich niestety straciła miejsce zatrudnienia lub ma znacznie ograniczone możliwości pracy. Rodziny na całym świecie mierzą się teraz z wieloma trudnymi emocjami – strachem, bezradnością i niepokojem. Najmłodsi czują się zagubieni, a część z nich nie potrafi nawet nazwać swoich uczuć. Zbudowanie dobrej, partnerskiej relacji „dorosły – dziecko” jest dziś ogromnie pożądane, a z drugiej strony może okazać się trudne.

W formalnej edukacji to również skomplikowany czas. Pandemia postawiła nauczycieli przed koniecznością bieżącego wypracowywania nowej dydaktyki nauczania szkolnych przedmiotów i sposobów wspierania potrzeb emocjonalnych dzieci. W Warszawie nauczyciele intensywnie pracują nad swoimi umiejętnościami, doskonaląc się indywidualnie i całymi radami pedagogicznymi. Od kwietnia Urząd m.st. Warszawy etapami wdraża projekt Eduwarszawa.pl, dzięki któremu nauczyciele i uczniowie mają dostęp do usługi Office 365 Education. Jest to oczywiście jedno z kilku narzędzi wykorzystywanych w zdalnej nauce, ale do roku 2021 ma być dostępne dla wszystkich warszawskich szkół i placówek.  

Wnioski z wiosennych doświadczeń pozwoliły nam lepiej przygotować się do obecnych wyzwań, ale wszyscy nadal stoimy przed koniecznością opanowywania nowych narzędzi pracy i zdobywania lub rozszerzania cyfrowych kompetencji. Stąd następna inicjatywa Urzędu m.st. Warszawy kierowana jest do kolejnej grupy dorosłych mogących w tym wspierać dzieci – do ich Rodziców. 
Razem z Zespołem Microsoft ds. Edukacji zapraszamy Państwa do obejrzenia nagrania ze szkolenia, podczas którego doświadczony nauczyciel i szkoleniowiec pokazywał podstawowe umiejętności, pomagające uczniom w trakcie zdalnej nauki. Planujemy organizowanie natępnych spotkań.

Serdecznie zapraszamy Wszystkich Rodziców, którzy będą chcieli dać swoim dzieciom poczucie bezpieczeństwa w tak mierzalnym zakresie, jak korzystanie z określonych narzędzi, przydatnych przecież nie tylko w czasie zdalnej nauki.        

Prowadzący:

Artur Rudnicki – Konsultant Microsoft ds. Edukacji, wicedyrektor w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu

Tematyka:

 1. Office 365 dla Edukacji – wprowadzenie do dostępnych usług i aplikacji
 2. Modele pracy z Microsoft Teams:
  1. przez aplikację
  2. przez przeglądarkę internetową
  3. Obsługa spotkań on-line w Microsoft Teams z poziomu ucznia
  4. Obsługa zadań i testów w Microsoft Teams z poziomu ucznia
  5. Praca z OneNote z poziomu ucznia

Link do nagrania ze spotkania -> TUTAJ

Tagi: