Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Warszawski Weekend Książki Niedorosłej

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 15 listopada, 2016 - 11:28
zaktualizowany: wtorek, 15 listopada, 2016 - 12:46
Warszawski Weekend Książki Niedorosłej
W weekend 18-20 listopada Warszawski Kolektyw Księgarzy Kameralnych organizuje w Warszawie święto książki dziecięcej. Pretekstem jest obchodzony 20 listopada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, który odbywa się pod hasłem Mam prawo czytać książki.

Przez trzy dni w stołecznych księgarniach odbędzie się kilkanaście wydarzeń dedykowanych dzieciom, młodzieży oraz dorosłym, które mają być zachętą do zainteresowania się literaturą dla dzieci i młodzieży oraz zachętą do sięgnięcia po książki dla młodszych i starszych czytelników.

W Warszawskim Weekendzie Książki Niedorosłej udział biorą: Księgarnia Bagatela na Pięterku, Księgarnia Jak wam się podoba, Księgarnia Dwie Siostry, Księgarnia Tarabuk, MiTo, Księgarnia Badet Wilanów, Księgarnia Badet Ursynów, Księgarnia Artystyczna w Zachęcie, Księgarnia Bullerbyn, Księgarnia na Tłomackiem, Księgarnia im. K. Baczyńskiego, Tarabuk w Teatrze Lalka, Art. Bookstore w Królikarni, Wilabuki oraz Radio Telewizja.

Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Polska Sekcja IBBY, której członkinie poprowadzą kilka wydarzeń w ramach WWKN m.in. spotkanie w Jak Wam się Podoba dla dorosłych miłośników książek dla dzieci poświęcone książkom nagrodzonym na targach w Bolonii (Bologna Illustrators Exhibition), gdzie nagradzane są najpiękniejsze książki dla dzieci z całego świata. Spotkanie w Wilabuki poświęcone najlepszym polskim książkom dla dzieci ostatnich lat oraz bardzo ważne warsztaty dla rodziców w księgarni w „Zachęcie” poświęcone temu, jak zachęcać dzieci do czytania książek tak, żeby ich nie zniechęcić.

W ramach Weekendu Książki Niedorosłej odbędą się oczywiście warsztaty i zabawy, czytania, przedstawienia i atrakcje dla dzieci i młodzieży.

Szczegółowy plan znajduje się na stronie www.rezerwatyksiazek.wordpress.com.

 

Źródło informacji: