Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Trwa rekrutacja do drugiej edycji programu "Kto na ochotnika"

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: czwartek, 16 marca, 2017 - 12:41
zaktualizowany: czwartek, 16 marca, 2017 - 12:47
Trwa rekrutacja do  drugiej edycji programu "Kto na ochotnika"
"Kto na ochotnika. Szkolne programy wolontariatu?" to projekt, który pomaga prowadzić zorganizowany wolontariat uczniowski

„Kto na ochotnika?" to projekt, w którym wspieramy szkoły w planowaniu i prowadzeniu szkolnego wolontariatu w taki sposób, by przynosił on największe korzyści zarówno zaangażowanym uczniom i uczennicom, jak i lokalnej społeczności; odpowiadał różnorodnym potrzebom i zainteresowaniom młodzieży oraz odbywał się zgodnie ze standardami prawnymi. 

Zapraszamy warszawskie szkoły wszystkich dzielnic (poza Pragą-Północ, Pragą-Południe i Targówkiem) do udziału w drugiej edycji programu "Kto na ochotnika". Rekrutujemy do 15 kwietnia. Rekrutacja trwa od 15 marca 2017 roku do 15 kwietnia 2017 r. Zgłoszenia przyjmujemy poprzez FORMULARZ dostępny na stronie Społeczności CEO.  

Dlaczego warto wziąć udział w programie?

Dzięki udziałowi w programie w Twojej szkole wspólnie z uczniami krok po kroku opracujecie program wolontariatu i roczny plan pracy (rok szkolny 2016/2017) oraz go wdrożycie (rok szkolny 2017/2018).

W programie zrobicie diagnozę lokalnego środowiska, poznacie instytucje i organizacje, które działają w okolicy oraz zbadacie, jakie inicjatywy społeczne interesują uczniów w Twojej szkole. Dowiecie się, jak motywować uczniów, wspierać ich pracę w zespołach, nie odbierając im zarazem poczucia sprawczości.