Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Uroczystość pożegnania kończących swoją misję dyrektorów stołecznych gimnazjów prowadzonych przez warszawski samorząd

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 28 sierpnia, 2017 - 15:39
zaktualizowany: wtorek, 29 sierpnia, 2017 - 08:58
fot. Nauczycielom gimnazjum dziękował W.Paszyński, wiceprezydent stolicy. Fot. R.Motyl
Z końcem sierpnia 2017 roku, w związku z prowadzoną reformą oświatową, przestają istnieć gimnazja, które funkcjonowały w polskim systemie oświatowym od 1999 roku, a wcześniej w okresie przedwojennym.

W Warszawie prace kończy 155 gimnazjów prowadzonych przez m.st. Warszawa i 93 gimnazja prowadzone przez inne podmioty.

Z tej okazji 28 sierpnia 2017 roku w Pałacu Ślubów odbyła się uroczystość pożegnania kończących swoją misję dyrektorów stołecznych gimnazjów prowadzonych przez warszawski samorząd.

Wydana została też publikacja podsumowująca pracę warszawskich gimnazjów w latach 1999-2017 - Warszawiacy byli zadowoleni ze swoich gimnazjów. Potwierdzają to wyniki badania opinii publicznej prowadzone w naszym mieście w ramach Barometru Warszawskiego. Gimnazja są na trzecim miejscu wśród najlepiej ocenianych przez mieszkańców stolicy usług publicznych, a badania młodzieży gimnazjalnej w ramach projektu „Moja szkoła” realizowanego przez nasz urząd pokazały dobre opinie gimnazjalistów o swoich szkołach. Również nauczyciele i rodzice bardzo cenili swoje gimnazja. To były dobre szkoły! Świadczą o tym zarówno najlepsze w kraju wyniki egzaminów zewnętrznych, jak i badania międzynarodowe. W ostatniej edycji badania PISA 2015 warszawscy gimnazjaliści okazali się najlepsi w Europie w kategorii ponadmilionowych miast! - powiedział Włodzimierz Paszyński, wiceprezydent m.st. Warszawy, dziękując dyrektorom za ich pracę i osiągnięcia


Wszystkim dyrektorom, nauczycielom, wychowawcom, pracownikom administracji i obsługi szkół dziękujemy za pomoc w wychowaniu i dobrym wyedukowaniu kilkunastu roczników warszawiaków.

 
 
 
Źródło informacji: