Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Edukacja online. Inspiracje dla nauczycieli - Centrum Nauki Kopernik

opublikowany: piątek, 20 marca, 2020 - 09:40
zaktualizowany: czwartek, 30 kwietnia, 2020 - 10:47
CNK
Jakie aktywności zaproponować uczniom, kiedy szkoły są zamknięte?

Zajrzyj na Facebook oraz do cyfrowych zasobów Centrum Nauki Kopernik i zainspiruj się!

Chcąc pomóc nauczycielom, CNK dzieli się scenariuszami lekcji, propozycjami działań i doświadczeń do zastosowania w pracy zdalnej z uczniami. Powstały we współpracy z ekspertami, naukowcami, edukatorami i innymi nauczycielami, którzy dzielą się praktyczną wiedzą w programach Nauka dla Ciebie, Szkoła bliżej nauki, Klub Młodego Odkrywcy czy ESERO. Inspiracje znajdują się w zakładce  #Kopernikwdomu – Dla nauczycieli na głównej stronie CNK.

Kopernik na swoim Facebooku codziennie publikuje propozycje wartościowych aktywności, którymi można zająć dzieci w domu, ale i wykorzystać w pracy z uczniami.
 
Dla osób niekorzystających z Facebooka zbiera te materiały i umieszcza na swojej stronie www, w odrębnej zakładce: #Kopernikwdomu – Eksperymentuj samodzielnie.

Centrum Nauki Kopernik uruchomiło nowy cykl pokazów w Planetarium. Pierwszy pokaz na żywo o tytule "Patrz w gwiazdy" odbył się w sobotę, 18 kwietnia. Zapis wydarzenia dostępny jest na kanale YouTube CNK: https://youtu.be/mPb6G9BVXh8

W każdą środę Centrum Nauki Kopernik przygotowuje wyjątkowe spacery wirtualne po CNK w ramach akcji #Kopernikwdomu Najbliższy już 22 kwietnia br. o 15:00:

Przydatne linki:

http://edukacja.warszawa.pl/dla-nauczyciela-i-dyrektora/materialy-dla-nauczyciela/22139-edukacja-online-inspiracje-dla

http://www.kopernik.org.pl/kopernikwdomu-dla-nauczycieli/  (w tym kurs online dla nauczycieli - zdjęcia satelitarne w szkole)

http://www.kopernik.org.pl/kopernikwdomu/

https://pl-pl.facebook.com/CentrumNaukiKopernik/

https://www.youtube.com/user/CentrumNaukiKopernik