Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza na "Kosmiczny podwieczorek"

opublikowany: środa, 1 kwietnia, 2020 - 14:07
zaktualizowany: środa, 1 kwietnia, 2020 - 14:11
Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza na "Kosmiczny podwieczorek"
Uczelnia wspiera online całe swoje otoczenie – nauczycieli, licealistów, seniorów i wszystkich zainteresowanych wzbogacaniem wiedzy. I zaprasza m.in. na „Kosmiczny podwieczorek”.

Kosmiczny podwieczorek, czyli online dla otoczenia uczelni

Na czas zamknięcia szkół z powodu pandemii koronawirusa Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza wszystkich na bezpłatne wykłady pod hasłem Koźmiński ONLINE organizowane codziennie o godz. 12.15. Można też skorzystać z podobnej oferty w języku angielskim pod hasłem: „Stay at home and join our online courses”. Od 1 do 24 kwietnia 2020 w każdą środę i piątek prowadzone są zajęcia dla uczniów szkół średnich, wspierające nauczycieli w prowadzeniu zajęć z wiedzy o społeczeństwie pod hasłem WOS ONLINE
w Koźmińskim. Natomiast w czwartek 2 kwietnia br. Centrum Studiów Kosmicznych zaprasza na „Kosmiczny podwieczorek”.

Podstawową platformą do edukacji zdalnej w Akademii Leona Koźmińskiego jest Microsoft Teams.

Akademia Leona Koźmińskiego przeszła na online

9000 studentów Akademii Leona Koźmińskiego kontynuuje edukację w trybie online. Władze uczelni przeniosły do sieci ponad 90 proc. zajęć na studiach licencjackich i magisterskich realizowanych w języku polskim, 98 proc. prowadzonych po angielsku oraz 100 proc. programu studiów MBA.

Zaledwie 48 godzin zajęło uczelni przeszkolenie dydaktyków. Wszystko po to, aby również zdalnie zachować dotychczasowe standardy nauczania. Dla wykładowców, którzy nie mogą prowadzić wykładów oraz ćwiczeń w swoich domach, przygotowano sale dydaktyczne z wyposażeniem do prowadzenia zajęć online.

– Za nami pierwsze dwa pełne tygodnie funkcjonowania online – mówi prof. Grzegorz Mazurek, prorektor ds. współpracy międzynarodowej. – Gdy na poziomie krajowym zapadła decyzja o zawieszeniu zajęć na uczelniach, uznaliśmy, że wszystkie ręce na pokład i planowaną na wiele miesięcy wcześniej cyfrową transformację wdrożyliśmy w kilka dni. Naszym celem było natychmiastowe zapewnienie studentom ciągłości zajęć na najwyższym możliwie poziomie. Ogromnym wysiłkiem naszej kadry dydaktycznej oraz pracowników IT w dwie doby uruchomiliśmy zdalny tryb nauczania. W pierwszych dniach praktycznie non stop szkoliliśmy naszych pracowników, aby wiedzieli, jak skutecznie wdrożyć e-learning, nawet po 22:00 – wspomina prorektor.
Z kolei Maciej Madziński, dyrektor operacyjny Akademii Leona Koźmińskiego, dodaje, że w okresie 16-29 marca uczelnia realizowała każdego dnia średnio 130 zajęć.

– Bardzo często mówi się, że uczelnie przygotowują studentów do życia, które nie istnieje. Akademia Leona Koźmińskiego na co dzień uczy nas umiejętności adaptacji do zmieniających się warunków otoczenia, komunikowania się i współpracy, a także krytycznego myślenia i umiejętności rozwiązywania problemów. Te kompetencje odpowiadają temu, co doświadczamy dzisiaj ze strony uczelni – mówi Zuzanna Staniszewska, studentka II roku studiów magisterskich z zarządzania.