Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Konferencja online Pokazać – Przekazać 2020

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 1 lipca, 2020 - 11:11
zaktualizowany: środa, 1 lipca, 2020 - 11:29
Konferencja online Pokazać – Przekazać 2020
Wywiady, interaktywne wykłady, eksperckie webinary, warsztaty, gorące dyskusje, giełda inicjatyw – wszystko wyłącznie online. Hasło tegorocznej konferencji brzmi „Szkoła: rzeczywistość rozszerzona”.

Tak zapowiada się tegoroczna konferencja Pokazać – Przekazać.
Panel inauguracyjny odbędzie się 2 lipca, godz.19.00 - streaming na kanale YouTube Centrum Nauki Kopernik.

Ze względu na pandemię konferencja PP 2020 została przeniesiona do świata wirtualnego. Potrwa od początku lipca do końca sierpnia. Została podzielona na trzy etapy różniące się intensywnością działań, czasem trwania oraz zaangażowaniem odbiorców. Centrum Nauki Kopernik zaprasza do uczestnictwa wszystkich interesariuszy edukacji: rodziców, nauczycieli, dyrektorów, edukatorów, samorządowców, przedstawicieli III sektora i uczniów.

Hasło tegorocznej konferencji brzmi „Szkoła: rzeczywistość rozszerzona”. Rozszerzona o nowe role i zdania, jakie przypadły rodzicom, uczniom i nauczycielom, ale i o nowoczesne narzędzia i technologie, z których korzystali i powinni nadal korzystać w procesie uczenia  (się).

Refleksja nad zdalną edukacją – czyli próba zrozumienia, co się wydarzyło w ostatnich trzech miesiącach – to pierwszy etap konferencji i element szerszego spojrzenia. Punktem odniesienia do wszystkich działań podczas konferencji będzie dyskusja o redefinicji funkcji szkoły. Uczestnicy spróbują ją zaprojektować na nowo. Zanim to nastąpi będą eksplorować trzy obszary, które organizator konferencji zidentyfikował jako wymagające rekonstrukcji: relacje i role, jakie w społeczności szkolnej pełnią uczniowie, rodzice, nauczyciele i dyrektorzy; metody pracy i sposoby uczenia i uczenia się oraz narzędzia i zasoby edukacyjne, którymi dysponujemy. Do uzyskania jak najszerszej perspektywy posłużą różnorodne formaty: panele dyskusyjne, interaktywne wykłady, eksperckie webinaria, wywiady z uczniami, nauczycielami, rodzicami, warsztaty, które pomogą wypracować konkretne rozwiązania na przyszłość.  

Udział w PP2020 online jest bezpłatny. Na webinary (w lipcu), warsztaty (w sierpniu) oraz finał konferencji (26 sierpnia) trzeba się rejestrować. Panel inaugurujący konferencję 2 lipca , godz. 19.00 – streaming na kanale YouTube Centrum Nauki Kopernik.

Więcej informacji: http://www.kopernik.org.pl/projekty-specjalne/konferencja-pokazac-przekazac/

Wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/2672761253002562/

Fanpage PP na FB: https://www.facebook.com/Pokaza%C4%87-Przekaza%C4%87-108059590961256/

Partnerzy merytoryczni: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Szkoła Edukacji UW i PAWF, Fundacja Centrum Cyfrowe
Patroni Medialni konferencji: EDUNews, Superbalfrzy RP, Głos Nauczycielski, Dyrektor Szkoły, wyborcza.pl

Czas trwania wydarzenia: 
Od 2020-07-02 19:00 do 2020-08-26 19:00