Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Znamy laureatów konkursu "What's really up?"

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 18 czerwca, 2014 - 15:53
zaktualizowany: wtorek, 1 lipca, 2014 - 16:27
"What's really up?"
16 czerwca zostały wręczone nagrody w konkursie "What's really up?". Zadanie uczestników polegało na stworzeniu w programie IBM Reading Companion książek elektronicznych wspomagających umiejętność czytania w języku angielskim. Konkurs zorganizowany był przez IBM Polska, British Council Polska, Macmillan Education oraz Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – redakcję czasopisma „Języki Obce w Szkole”.

"What's really up?" to konkurs językowy dla uczniów i nauczycieli języka angielskiego. Zadanie uczestników polegało na przygotowaniu opowiadania lub felietonu w postaci książki elektronicznej w programie IBM Reading Companion. Zgłoszone na konkurs teksty musiały być napisane w języku angielskim.

Autorzy w przygotowywanej książce poruszali kwestie, które bezpośrednio dotyczą współczesnej młodzieży. Poprzez udział w konkursie uczniowie kształtowali swoje umiejętności językowe oraz zdobywali wiedzę na temat technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Na konkurs przesłano aż 68 prac. Większość z nich była na bardzo wysokim poziomie językowym. Kapituła mogła jednak wyłonić tylko dwóch laureatów.
W kategorii „gimnazjum” zwyciężył Zespół Szkół nr 1 w Malborku. Uczniowie tej szkoły wraz z koordynatorem zrealizowali projekt „Klaudia Signs Out”.
Nagrodę główną w kategorii „szkoły ponadgimnazjalne” kapituła przyznała natomiast V Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Toruniu za projekt „Youth”.
Ponadto w konkursie wyróżniono 8 szkół, w tym dwie szkoły warszawskie: Gimnazjum nr 38 oraz Zespół Szkół nr 26. Wszystkie nadesłane prace będą wykorzystywane przez czytelników na całym świecie do nauki czytania w j. angielskim, a treść najlepszych z nich zostanie nagrana przez native speakera.
 
Uroczystość wręczenia nagród odbyła się na Scenie Stara Prochownia w Warszawie. Udział w niej wzięli m.in.: Mirosław Marczewski dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Mirosław Sielatycki zastępca dyrektora Biura Edukacji m.st. Warszawy,  Katarzyna Okularczyk dyrektor Marketingu i Komunikacji IBM Polska, Agnieszka Schwartz-Vincent dyrektor zarządzający Macmillan Polska oraz Andy Williams dyrektor British Council Polska.
Dwie wyróżnione prace z warszawskich szkół publikujemy w załącznikach.
Źródło informacji: 

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
PDF icon no_way_out.pdf897.52 KB
PDF icon the_wrong_way.pdf1.12 MB