Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Włącz krytyczne myślenie

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 22 lutego, 2021 - 13:17
zaktualizowany: wtorek, 23 lutego, 2021 - 11:37
Teatr Studio zachęca młodzież do udziału w nowym, ciekawym projekcie. „Będziemy zastanawiać się, po co nam krytyczne myślenie, co ono oznacza w dzisiejszym świecie, i na jakie postawy i działania się przekłada” – zapowiadają organizatorzy.
Rusza nabór do nowego projektu dla młodzieży! Zapraszamy osoby w wieku 16-22 lata na cykl spotkań, podczas których będziemy zastanawiać się po co nam krytyczne myślenie, co ono oznacza w dzisiejszym świecie, i na jakie postawy i działania się przekłada. Zastanowimy się jak z krytycznego myślenia czerpie teatr, literatura i szerzej sztuka. I czy twórczość krytyczna może być autokrytyczna. Będziemy sięgać do tekstów literackich, publicystycznych, będziemy oglądać spektakle, filmy, seriale, krytycznie zastanowimy się również nad platformami społecznościowymi i mediami Internetu. Warsztaty nie będą jednak akademicką dyskusją, lecz żywym, performatywnym rozmawianiem poprzez działanie.
Warsztaty są bezpłatne, liczba miejsc ograniczona.
  
Zasady rekrutacji: prześlij nam dowolne zdjęcie, które twoim zdaniem odpowiada na hasło "myślenie krytyczne", a także napisz krótki tekst o książce, którą ostatnio przeczytałeś i która zrobiła na Tobie wrażenie. Zgłoszenia przyjmujemy do 22 lutego 2021 na adres: edukacja@teatrstudio.pl.
 
Warsztaty będą odbywać się w poniedziałki w godz. 17-20,
terminy spotkań (online):
1, 15, 29 marca
12, 26 kwietnia
10, 24 maja
7, 21 czerwca
 

Data ogłoszenia: 

poniedziałek, 22 luty, 2021