Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Matematyka w Projektowaniu 3D.

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 29 czerwca, 2021 - 14:08
zaktualizowany: wtorek, 10 sierpnia, 2021 - 08:35
Matematyka w Projektowaniu 3D.
Cykl skierowany jest do uczniów klas IV-VI.

 

Zapraszamy uczniów klas IV-VI do wzięcia udziału w projekcie Stowarzyszenia Robisz.to.

Pierwsze tygodnie wakacji to idealny moment, żeby rozwinąć swoje pasje i poznać nowe umiejętności. W związku z tym Stowarzyszenie Robisz.to. zaprasza do nowego cyklu łączącego umiejętności zdobyte w szkole na matematyce z modelowaniem przestrzennym: w pięciu odcinkach tworzymy szalone projekty dobrze się bawiąc i zgłębiając wiedzę na temat modelowania 3d.

Uwzględniając podstawę programową kształcenia ogólnego z matematyki, poruszone zostaną w nim takie zagadnienia jak rozpoznawanie figur geometrycznych, brył i ich własności.

Całość opiera się o wykorzystanie darmowego webowego programu Autodesk TinkerCad, w którym możliwa jest praca na obiektach trójwymiarowych” zachęca Maciej Naskręt ze Stowarzyszenia.

Oprócz poznania własności figur geometrycznych, uczniowie zapoznają się z wieloma funkcjami i narzędziami wbudowanymi w program. Pomoże im to w zrozumieniu problemów inżynierskich, jakie pojawiają się podczas projektowania własnych obiektów lub przedmiotów.

Warto odwiedzić blog projektu, gdzie znajdują się linki do wszystkich powstałych filmów, aktualności i ciekawostki. https://mpotega.robisz.to/

Najciekawsze Projekty zostaną wydrukowane w 3d i odesłane do szczęśliwców.

Projekt realizujemy dzięki grantowi Fundacji mBank, w partnerstwie merytorycznym z Fundacją Katalyst Engineering, a także w partnerstwie z m.st. Warszawą.

Data ogłoszenia: 

wtorek, 29 Czerwiec, 2021