Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

VIII Międzynarodowy Turniej Piłkarski o „Puchar Pamięci Małego Powstańca”

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 28 lipca, 2015 - 16:01
zaktualizowany: wtorek, 4 sierpnia, 2015 - 15:27
Młodzi piłkarze z Europy uczczą pamięć warszawskich powstańców

VIII Międzynarodowy Turniej Piłkarski o „Puchar Pamięci Małego Powstańca” to wyraz hołdu dla dzieci, które walczyły i ginęły w Powstaniu Warszawskim. Zawody odbędą się w ośrodku przy Konwiktorskiej.

VIII Międzynarodowy Turniej Piłkarski o „Puchar Pamięci Małego Powstańca”

31.07.2015 – 02.08.2015

W turnieju zagrają młodzieżowe drużyny piłkarskie roczników 2004/2005 z Polski, Niemiec, Ukrainy i Anglii.

Polskę reprezentować będą zespoły: Polonia Warszawa A, Polonia Warszawa B, KS Przyszłość Włochy, KS Sokół Serock, Dzieci Fundacji oraz KS Milan Milanówek. Z zagranicy przyjadą: Fortuna Dusseldorf (Niemcy), FC Lwów (Ukraina), 303 Polish Soccer Club Northampton (Anglia)oraz International Football Academy FootPol Brigton (Anglia).

W turnieju ogółem weźmie udział 10 zespołów. Gry będą się toczyły w grupach, systemem każdy z każdym. Po rozegraniu meczy eliminacyjnych, drużyny z odpowiadających sobie miejsc w grupach rozegrają mecze, które ustalą kolejność zajmowanych miejsc w zawodach. Najlepsi zmierzą się w meczu finałowym w niedzielę, 2 sierpnia, o godz. 11.00.

W sobotę, 1 sierpnia, o godz. 17.00 drużyny biorące udział w turnieju oddadzą hołd, wszystkim dzieciom biorącym udział w Powstaniu Warszawskim, składając kwiaty pod pomnikiem Małego Powstańca (ul. Podwale).

Dodatkową atrakcją, towarzyszącą turniejowi, będzie Piknik Powstańczy, który odbędzie się w sobotę, 1 sierpnia, o godz. 17.30. Atrakcje dla uczestników turnieju, dzieci przebywających na wakacjach w Warszawie oraz dzieci z domów dziecka przygotowały Policja, Straż Pożarna oraz Pogotowie Ratunkowe. Na dzieci będzie czekała żołnierska grochówka, gorąca kiełbasa z rożna oraz wiele atrakcji sportowych w tle muzyki powstańczej.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja na Rzecz Rozwoju i Promocji Sportu Młodzieżowego. Współorganizatorami wydarzenia są Polski Związek Piłki Nożnej, Mazowiecki Związek Piłki Nożnej, Miejski Klub Sportowy Polonia oraz Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa.

Wstęp na turniej oraz towarzyszące mu wydarzenia jest bezpłatny.
Honorowy patronat nad imprezą objęła Prezydent m.st. Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Celem turnieju jest propagowanie wśród młodego pokolenia idei pojednania i przyjaźni między narodami, która krzewiona jest poprzez wspólną rywalizację sportową. Przez trzy dni młodzież uczestnicząca w imprezie, będzie brała udział nie tylko w zajęciach sportowych, ale także historyczno-edukacyjnych, mających na celu promocję Warszawy oraz poznanie historii stolicy.

RAMOWY PROGRAM TURNIEJU 2015

MŁODZI PIŁKARZE UCZCZĄ PAMIĘĆ POWSTAŃCÓW

http://www.mlodysportowiec.org/aktualnosci/ramowy-program-turnieju/

 

Źródło informacji: 
Fundacja na rzecz Rozwoju i Promocji Sportu Młodzieżowego
Data wydarzenia: 
Od piątek, 31 Lipiec, 2015 - 09:00 do niedziela, 9 Sierpień, 2015 - 09:00