Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Nauczyciel według Janusza Korczaka. Warszawska Nagroda Wychowawcza imienia Janusza Korczaka

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 14 maja, 2019 - 11:23
zaktualizowany: wtorek, 14 maja, 2019 - 11:23
Warszawska Nagroda Wychowawcza imienia Janusza Korczaka
Zapraszamy dyrektorów, nauczycieli, wychowawców warszawskich placówek edukacyjnych do udziału w seminarium.

Szkolenie, w ramach VI edycji Warszawskiej Nagrody Wychowawczej imienia Janusza Korczaka, odbędzie się  29 maja 2019 r. , w godz. 13.30 – 16.00 we  WCIES.

Szczególnie zachęcamy do udziału przedstawicieli placówek, które w swoim systemie wychowawczym uwzględniają ideę placówki otwartej, mądrej, przyjaznej i twórczej – placówki zauważającej potrzeby dzieci/młodzieży oraz oczekiwania ich rodziców, potrafiącej wykorzystać kapitał społeczny, wrażliwej na specyfikę najbliższego środowiska.

Chcemy zaprosić Państwa do promocji tych działań poprzez możliwość ubiegania się o uhonorowanie Warszawską Nagrodą Wychowawczą im. Janusza Korczaka. Corocznie Nagrodą honorowane są warszawskie placówki edukacyjne wyróżniające się jakością pracy wychowawczej i twórczym nawiązywaniem do pedagogiki korczakowskiej. Spotkanie z Państwem będzie  okazją do wspólnej dyskusji wokół obszarów ważnych dla wychowania.
Tegoroczny temat przewodni wydarzenia, to rozważanie nt. nauczyciela – wychowawcy - kim jest?, jaki jest?, co jest dla niego ważne w pracy z uczennicami/uczniami ?, jaki edukacyjny i moralny wpływ ma, a jaki powinien mieć nauczyciel na uczniów, jakie są granice tego wpływy?, czy nauczyciel to zawód czy powołanie?, czy do jego wykonywania wystarczy wiedza, pewne umiejętności czy również pasja?, czym polega zawodowa godność ? … itp. Ponadto zarekomendujemy możliwość  ubiegania się o uhonorowanie Warszawską Nagrodą Wychowawczą imienia Janusza Korczaka.

Zgłoszenia on – line przyjmujemy w elektronicznym systemie zapisów na szkolenia:

https://kursy.wcies.edu.pl/pl/a/Dobre-praktyki-wychowawcze-Warszawska-Nagroda-Wychowawcza-imienia-Janusza-Korczaka